Аталанта се изкачи на четвърто място в Калчото (ВИДЕО)

Бергамаските с пети мач без загуба

Бергамаските записаха пети пореден мач без поражение в калчото и с 63 точки се изкачиха на четвъртото място във временното класиране.

Домакините откриха резултата още в третата минута, когато Алехандро Гомес изведе в дясно в пеналта Андреа Конти, който от малък ъгъл прокара топката между краката на вратаря Анжело да Коща за 1:0.

Аталанта удвои аванса си десетина минути по-късно. Андреа Петаня центрира от дясно към далечната греда и непокритият Ремо Фройлер отблизо засече в мрежата. Само две минути по-късно "Болоня" върна едно попадение. Федерико Ди Франческо стреля от десния ъгъл на пеналта, а Матиа Дестро се хвърли на шпагат и отклони от границата на малкото наказателно поле в мрежата на Етрит Бериша.

След малко повече от час игра гостите изравниха. Блерим Джемайли пусна пас към Ди Франческо, който се измъкна между няколко защитници на съперника и от 12-13 метра вкара за 2:2.

Домакините все пак стигнаха до успеха четвърт час преди края. След центриране от корнер от дясно на Алехандро Гомес към близката греда Брайън Кристанте продължи с глава към непокрития Матиа Калдара, който от 2-3 метра засече за 3:2.