Кош със сирената на Гасол носи успех на Мемфис (ВИДЕО)

Голдън Стейт се справи с Портланд със 119:113

Кош на Марк Гасол 0.7 секунди преди края на продължението донесе успеха на Мемфис срещу гостуващия Сан Антонио със 110:108, с което домакините изравниха на 2:2 победи серията от първия кръг на плейофите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Гостите държаха контрола върху срещата и имаха аванс от 83:73 малко повече от шест минути и половина преди края, но допуснаха обрат. Майк Конли изравни 4.5 секунди преди сирената на редовното време за 96:96, а в последната атака Кауай Ленард пропусна да донесе победата на Сан Антонио.

Домакините имаха превъзходство в добавеното време, но Ленард вкара тройка 12 секунди преди края за 108:108 и по всичко изглеждаше, че ще има второ продължение, преди точния изстрел на Гасол. Конли постави клубен рекорд за плейофен мач с 35 точки. Той добави 9 борби и 8 асистенции, а Гасол допринесе с 16 точки и 12 борби. Ленард направи личен рекорд в елиминациите с 43 точки, а Тони Паркър се отличи с 22 точки, но това не беше достатъчно.

Вицешампионът и победител в редовния сезон Голдън Стейт се справи с Портланд със 119:113 като гост и поведе с 3:0 победи в серията от първия кръг на Запад. Домакините пропиляха преднина от 17 точки при 65:48 малко преди края на първото полувреме, но след почивката не успяха да удържат съперника, който се нуждае от още само един успех, за да продължи напред. Стеф Къри отново беше лидер за Голдън Стейт с 34 точки и 8 асистенции, а Клей Томпсън добави 24 точки. За домакините СиДжей МакКълъм завърши с 32 точки, а Деймиън Лилард добави 31 точки и 7 борби.

Пол Мислап се отличи 29 точки и 14 борби, а Денис Шрьодер завърши с 27 точки и 9 асистенции при успеха на Атланта над гостуващия Вашингтон със 116:98. Домакините водеха от началото до края на двубоя, като записаха първа победа в серията на Изток и намалиха изоставането си на 1:2. За столичани, които допуснаха пасив от 25 точки още в края на първата четвърт, лидер беше Джон Уол с 29 точки и 7 асистенции.

ДеМар ДеРоузан наниза 33 точки и помогна на Торонто да спечели гостуването си на Милуоки с 87:76, за да изравни на 2:2 победи серията на Изток. Кайл Лаури реализира 14 от 18-те си точки след почивката, а канадците изиграха страхотен мач в защита и си върнаха домакинското предимство, което имаха срещу съперника като отбор с трети най-добри показатели в редовния сезон в конференцията. Тони Снел беше най-резултатен за домакините с 19 точки, а Крис Мидълтън завърши с 10 точки и 11 борби. Милуоки за последно имаше аванс при 53:52 в средата на третата четвърт, но след серия от 9 безответни точки в следващите по-малко от две минути гостите поеха контрола и до края не изпуснаха водачеството.