Преслав Боруков наниза три гола в последните два мача на Шефийлд Уензди U18

Шефилд Уензди U18 завърши на второ място в Северната група на Професионалната Дивелъпмънт Лига

Юношеският национал Преслав Боруков вкара гол за 18-годишните на Шефийлд Уензди, но не успя да помогне на своите да избегнат поражението с 1:3 от Ковънтри в плейофите. Шефилд Уензди U18 завърши на второ място в Северната група на Професионалната Дивелъпмънт Лига и по правилата трябваше да играе на полуфиналите срещу победителя в Южната - Ковънтри Сити. Другата двойка срещна Шефилд Юнайтед и Чарлтън и завърши 2:0.

Преслав започна мача от резервната скамейка, но след 3:0 за домакините след първото полувреме беше пуснат в игра. 17 минути преди края след изпълнение на фаул от страни, топката попадна в бившия играч от школата на Левски и той с мощно воле я прати в мрежата на Ковънтри. До края на мача пред Преслав се отвориха още две възможности да вкара. В първия случай стражът на домакините с труд и мъка бутна кълбото над гредата. Минута преди края снажният софиянец комбинира със свой съотборник, чийто шут беше блокиран от върнал се защитник.

Попадението продължава головата серия на родения през 2000-ата година Преслав. В сряда той беше точен на два пъти за успеха на 17-годишните на Шефийлд Уензди с 3:2 над Харогейт Таун U19. В тази контролна среща Преслав и другият българин в отбора Стефан Гаврилов играха пълни 90 минути. Преслав откри резултата в началото на мача, като се разписа при центриране от корнер с вътрешен фалц. Той реализира и за 3:1 20 минути преди края, след като надбяга и пребори защитник на гостите и с върха на обувката търколи топката край вратаря.

Университатя Крайова с Петев стигна до сензационен успех над ЧФР Клуж (ВИДЕО)

Отборът на българина стигна до успех с 2:1

Мъри и Гьозтепе с грешна стъпка в Турция (ВИДЕО)