Мъри и Астана отново на върха в Казахстан

Иртиш на Димитър Димитров завърши 3:3 с Кайрат

Астана, на Мъри Стоилов, записа шеста поредна победа и излезе начело в първенството на Казахстан.

Тимът воден от българския специалист разгроми с 4:0 Тараз и вече има 19 точки от 8 срещи.

Иртиш (Павлодар) на Димитър Димитров-Херо завърши 3:3 на собствен терен със силния състав на Кайрат (Алмати) и заема 2-а позиция с 16 точки, колкото има и Тобол след днешния си успех с 2:1 над Ордабаси като гост. Преследвачите на Астана обаче имат по една среща повече.

Още в 5-ата минута гостите от Кайрат откриха резултата чрез Жерар Гоу, който овладя дълъг пас на хърватина Иво Иличевич. След това футболистите на Димитров направиха пълен обрат и нанизаха три гола чрез Стефан Живкович от дузпа в 13-ата минута, Аслан Дарабаев в 28-ата и африканското острие Джа Джедже в 40-ата минута на двубоя.

В 58-ата минута Сесар Арсо от Кайрат си изкара втори жълт картон и трябваше да напусне терена, но въпреки това класата на гостите си каза думата и Иличевич в 66-ата минута намали, а след директно изпълнение на фаул Исламхан Бауържан изравни. Кайрат е 4-и в класирането в 15 точки.

"Обидно е да играем по този начин. Завършихме първото полувреме по прекрасен начин, получихме и числено превъзходство. Знам каква е нашата класа, но не мога да повярвам, че допуснахме да ни изравнят. Да, указанията ми бяха да играем в защита, но прекалено лесно ни преминаваха. Ние сме си виновни за този резултат, съжаляваше след мача Димитър Димитров.

За отбора на Станимир Стоилов два гола вкара Жуниор Кабананга, който направи 2:0 в 33-ата минута и оформи крайното 4:0 шест минути преди края на двубоя. Сърджан Граховац откри в 13-ата минута, а Жалмукан заби третия гол в 42-ата минута.

Преслав Йорданов се появи на терена в последните 10 минути за Ордабаси, който отстъпи на собствен терен с 1:2 от Тобол. Йорданов замени украинския полузащитник Кирил Ковалчук, който отбеляза и гола в 45-ата минута, с който домакините поведоха. С два гола в рамките на пет минути след почивката обаче Тобол стигна до успеха.

Канаваро: Ще тренирам Наполи и за без пари