Ювентус се забавлява за сметка на Дженоа (ВИДЕО)

"Старата госпожа" вкара четири и удари три греди, шестото Скудето е много близо

Италианският шампион Ювентус продължава да омита всичко по пътя си и тази вечер разнищи Дженоа с 4:0 у дома в 33-ия кръг на Серия А, за да дръпне временно с 11 точки на върха пред втория Рома, който е с мач по-малко.

Дженоа нямаше победа като гост на Ювентус в Серия А от 1991 година, а тази вечер Макс Алегри направи доста промени след тактическия шедьовър за 0:0 на „Ноу Камп” срещу Барселона.

Игуаин засече след фаул близо до целта, а Дибала завъртя на сантиметри от вратата. Юве поведе с малко късмет, когато Маркизио опита да овладее прехвърлящ пас на Игуаин, но насочи топката в крака на Муньоз, който си отбеляза автогол в 17-ата минута.

Веднага след центъра Юве тръгна в нова атака, Игуаин свали за Дибала, който направи двойно с Кедира в наказателното поле и с левия крак препарира вратаря Ламана в близкия десен ъгъл – 2:0.

Четири минути преди паузата опит за центриране на Манджукич се върна към него и хърватинът посрещна топката блестящо от въздуха и от малък ъгъл насочи точно по диагонала вдясно за 3:0.

Маркизио опита да вкара с пета и Ламана имаше късмет, че топката беше насочена право в него.

След паузата гол на Леонардо Бонучи беше отменен за нарушение в наказателното поле при центрирането на Дибала от фаул, иначе волето от въздуха на Бонучи на втора греда беше безупречно.

Нищо не можеше обаче да спре Бонучи в 64-ата минута, когато тръгна от центъра през средата и пусна снаряд под гредата извън наказателното поле за 4:0.

Маркизио от воле нацели лявата греда, а добавката на Игуаин от друго воле по забележителен начин срещна същата греда пак на горе-долу същото място.