Рома се откъсна на 4 т. пред Наполи след 4:1 (ВИДЕО)

Пескара вече мисли за Серия Б

Вторият в класирането на италианската Серия А отбор на Рома не срещна никакви проблеми при визитата си от XXXIII кръг на опашкаря Пескара и я спечели с 4:1.

Момчетата на Лучано Спалети решиха всичко с три гола за по-малко от пет минути, а с хеттрик от асистенции се отчете Ел Шаарауи.

Малкия Фараон можеше и сам да откри резултата в 44-ата минута, но вместо това подаде на Кевин Стротман, а в следващата атака Един Джеко асистира на Раджа Наинголан.

Така Рома нанесе двоен удар точно преди почивката и на практика реши мача за около 120 секунди.

Веднага след паузата Ел Шаарауи подаде на Мохамед Сала и той оформи класиката в 48-ата минута, а в 60-ата двамата повториха упражнението след чудесна контраатака – 4:0.

Домакините обаче заслужаваха почетен гол и го постигнаха чрез Ахмед Бенали в 83-ата минута, макар преди него Воичек Шчесни почти да ги бе отчаял с няколко решителни намеси.

След това пък и гредата помогна на полския вратар на Рома, а в крайна сметка неговият тим заслужи трите точки.

С тях „вълците” вече имат 75, с 4 повече от третия Наполи и с 8 по-малко от лидера Ювентус.

След втората си поредна загуба пък Пескара има едва 14 точки в своя актив и пет кръга преди края изостава с 15 от първия спасяващ се Емполи, който е с далеч по-добра голова разлика.