Малага взе опашкарското дерби с Гранада (ВИДЕО)

Важен успех за Малага

Малага постигна изключително важна победа. В мач от 34 кръг на Примера дивисион, тимът се наложи с 2:0 като гост на Гранада. Успехът на практика означава, че гостите си гарантират оцеляването в испанския футболен елит. Домакините пък от своя страна пък усложниха още повече положението с тази загуба и ще трябва да разчитат на чудо, за да се спасят.

През първото полувреме съперниците си размениха по няколко изгодни ситуации, но гол така и не падна. След само 120 секунди игра през втората част, обаче Малага стигна до златно попадение. Кеко намери Сандро Рамирез, който с бомбен изстрел извън наказателното поле прати топката в мрежата за 0:1. До края на мача домакините хвърлиха всички, за да стигнат до изравнително попадение. Най-чистата възможност обаче отново бе за Малага, но удар на голмайстора в този мач срещна гредата. Рамирез все пак успя да стигне до второто си попадение в срещата, гарантирайки успеха на своя отбор. Той се разписа във втората минута на добавеното време, след пас на Хавиер Онтиверос.