След 60 години чакане Анже отново е на финал за Купата на Франция (ВИДЕО)

"Зебрите" се наложиха с 2:0 над Гингам в полуфинала, чакат победитела от ПСЖ - Монако

Анже е на финал за Купата на Франция след 60 години чакане. „Зебрите” спечелиха с 2:0 полуфиналния сблъсък срещу Гингам и чакат победителя от двубоя ПСЖ – Монако. Точно преди шест десетилетия Анже има шанса да спечели трофея, но губи с 3:6 финала срещу Тулуза.

Срещата започна добре за гостите, които в 4-ата минута можеха да открият резултата чрез Менди, но нападателят не успя да преодолее вратаря.

Дидиу отправи опасен удар в 32-ата минута, но извън целта, а шест по-късно Мангани даде аванс за Анже. Бамба направи добър пробив отдясно, след което пусна за Мангани, който преодоля бранител и с точен удар се разписа.

В самия край на второто полувреме Гингам получи отлична възможност да вкара мача в продължения, но Бриан пропусна дузпа в 88-ата.

Окончателно точка на спори сложи резервата Токо Екамби, който оформи крайното 2:0 в добавеното време.