Ботев (Пловдив) е първият финалист за Купата след равенство на Коматево (ВИДЕО)

Пловдивчани завършиха 1:1 с Верея и се класира за последния мач в турнира с общ резултат 2:1

Ботев (Пд) е първият финалист в Купата на България през сезон 2016/2017. "Канарчетата" стигнаха до трудно равенство 1:1 като домакин в реванша срещу Верея и след победа 1:0 в Стара Загора, си резервира място във финалния сблъсък на Националния стадион "Васил Левски" на 24-ти май, където най-вероято съперник ще бъде отборът на Лудогорец.

Още от първите минути си пролича идеята на Николай Киров – по-затворена игра, за да се запази аванса от първата среща. Първите 15 минути бяха определно в полза на гостите, но до гол не се стигна. Постепенно след това „канарчетата“ се изтглиха напред и това даде резултат.

В 27-та минута Антонио Вутов стреля опасно по диагонал, но не намери вратата. Това се случи седем минути по-късно, след като Тодор Неделев го намери с меко центриране отдясно и с плонж младият нападател не сгреши за 1:0.

След почивката Верея отново показа по-добро начало. В 56-та минута Калоянов можеше да отправи удар от малък ъгъл след корнер, но не успя да намери очертанията на вратата. В 61-та обаче той бе точен отново след ъглов удар. Георгиев излезе неразчетено напред, остави вратата си опразнена и топката се удари в бедрото на Калоянов, след което се озова в мрежата.

От този момент Верея вдигна още повече оборотите, за да намери второто попадение, което да ги класира за финала. В последните 10 минути на двубоя защитата на черно-жълто игра доста колебливо, но старозагорци също не успяваха да създадат кой знае какво пред Георгиев.

В 85—та минута Виана можеше да сложи точка на спора, но след като бе намерен на чиста позиция в наказателното поле, той стреля в главата на Бен Джемиа, който изби пред голлинията.

Съдията назначи три-минутно продължение на срещата, в което Верея пробва две атаки, но без успех. Така последният съдийски сигнал зарадва всички на Коматево, които празнуваха бурно класирането за финала за купата. След края пък бранителят на Верея Иван Бандаловски влезе в сериозен спор с арбитъра Ангел Ангелов и получи червен картон.

Заги: Сега ще разчитаме на Левски