"Камп Ноу" се преклони пред Меси, той се отблагодари с два гола за 7:1 над Осасуна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса размаза памплонци със 7:1, Масчерано вкара първия си гол въобще за клуба

„Камп Ноу” се преклони пред гения на Лионел Меси, който вкара нови два гола за разгромния успех на възродената Барселона със 7:1 над последния Осасуна в междинния 34-и кръг на Примера дивисион. „Блаугранас” временно дръпнаха с три точки на върха пред Реал Мадрид, който има два мача по-малко. Андре Гомеш и Пако Алаксер също вкараха по два гола, а Хавиер Масчерано за първи път се разписа с екипа на Барса, и то от дузпа.

Луис Енрике беше взел предвид предстоящото каталунско дерби срещу Еспаньол през уикенда и даде почивка на Луис Суарес, Сержи Роберто, Самуел Умтити, Жорди Алба и Андрес Иниеста, а Неймар изтърпяваше последен мач от наказанието си.

Три дни след паметната победа над Реал Мадрид в „Ел Класико” с гол №500 на Лео Меси за Барса в последната минута на „Сантяго Бернабеу”, феновете на „Камп Ноу” посрещнаха своя идол като божество с огромен транспарант за неговото голямо постижение в най-големия клубен мач в света.

Меси не разочарова почти 64 000 зрители на стадиона и им подари първия гол в 13-ата минута. Фаусто подаде лошо назад, Меси каза „Мерси” за подаръка и се понесе през защитата, за да копне над вратаря Сиригу за 1:0.

Алкасер свали пас на Пике над защитата за Меси, чийто силен удар мина над целта. Меси беше по-близо до ново попадение с изстрел извън наказателното поле, но след половин час игра домакините изпълниха късо корнер, ниското центриране на Ракитич не беше добре изчистено и Андре Гомеш беше на точното място да вкара втория гол.

Арда Туран изпусна с глава, а Осасуна направи най-добрите си минути в мача веднага след почивката, когато върна един гол. Хайме Ромеро спечели пряк свободен удар на добра позиция и десетката Роберто Торес матира Тер Щеген с прекрасен удар в горния ляв ъгъл за 2:1.

Сиригу изби удар с глава на Масчерано, а Тер Щеген беше на място да блокира силен изстрел на Торес от малък ъгъл на втора греда.

Нов корнер създаде проблеми на памплонци в 57-ата минута и Андре Гомеш отблизо покачи на 3:1. Този гол даде спокойствие на Барселона и настана ад за гостите.

В 61-ата минута Ракитич пусна през центъра за Меси, който веднъж направи любимото си залъгващо движение, че ще стреля и си чукна леко встрани и едва след това неспаяемо завъртя от границата на наказателното поле в близкия ляв ъгъл за 4:1.

Веднага след гола Луис Енрике смени и Меси, за да съхрани неговите сили и му отне шанса за хеттрик, за да пусне младата надежда от „Б” отбора Карлос Алена. Меси пък вече натрупа 33 гола и изглежда като сигурен носител за наградата „Пичичи”, защото има голям аванс пред Луис Суарес (24) и Кристиано Роналдо (19) в спора за голмайстор №1 на сезона. При смяната голяма част от публиката се кланяше на своя герой, скандирайки името му, а много фенове направиха култовия жест на Меси пред феновете на Реал и вдигнаха своите фланелки на Меси към терена.

В 64-ата минута Масчерано се оказа нападател и свали едно центриране за Пако Алкасер, който отблизо прехвърли вратаря за 5:1.

Денис Суарес спечели дузпа и Хавиер Масчерано от бялата точка отбеляза първия си гол за Барселона в 319-ия си мач за клуба – 6:1.

До края остана време Алкасер също да вкара втори гол. Денис Суарес му пусна идеален пас зад защитата през центъра, а нападателят надбяга последния защитник, чукна покрай вратаря и пусна в празната врата за крайното 7:1.

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира