Скандален финал на нулево манчестърско дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сити изпусна Юнайтед и битката за топ 4 остана открита

Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед завършиха 0:0 в отложен мач от 26-ия кръг на Висшата лига. Така, нито един от двата отбора не успя да извлече предимство за топ 4 от този сблъсък, завършил със скандали в края, когато Маруан Фелайни свали с глава провокиралия го Серхио Агуеро и получи директен червен картон. В добавеното време пък гол на резервата Габриел Жезус не бе признат поради много точно отсъдена засада.

Сити остава четвърти с 65 точки, а Юнайтед, който изравни собствения си рекорд за най-дълга серия без загуба в първенството (24 мача) – пети, с 64 точки.

Жозе Моуриньо направи 4 промени, като Маркъс Рашфорд замени Уейн Рууни, а Майкъл Карик зае мястото на контузения Пол Погба.

Нападателят на Сити Серхио Агуеро започна, въпреки притесненията относно физическото му състояние. Давид Силва обаче отсъстваше, а Габриел Жезус бе на пейката.

Първата чиста ситуация дойде в 9-ата минута, когато Сабалета се пребори за топката отдясно, а Де Бройне центрира на първа греда. Там Агуеро засече, но улучи рамката и топката излезе в аут.

„Гражданите” имаха териториално превъзходство, като гостите не допуснаха други ситуации.

Юнайтед изравни положенията в 25-ата минута, когато неубедително боксиране на вратаря Браво позволи на Мхитарян да го обстрелва от около дузпата, но би в него.

Гостите бяха на път да изненадат „небесносините” минута преди почивката, когато Андер Ерера беше оставен напълно непокрит на задната греда при свободен удар и съвсем спокойно можеше да насочва топката към близкия ъгъл, но прати встрани.

Почивката дойде след доминация на Сити и пропуснат чист гол на Юнайтед.

„Гражданите” продължиха да бъдат по-активният отбор през второто полувреме, като опитите им се ограничаваха до далечни удари, които профучаваха в близост до вратата на Де Хеа. Испанецът също извади няколко.

Петнайсетина минути преди края вратарят на Сити Клаудио Браво получи разтежение и трябваше да бъде заменян от Вили Кабайеро.

Драматичните събития настъпиха в 84-ата минута, когато невъздържаният Маруан Фелайни си изкара глупав червен картон за удар глава в глава срещу провокатора Серхио Агуеро. Секунди по-рано (точно 19) белгиецът бе предупреден официално, а после нервите му не издържаха.

Фелайни получи третия си червен картон, откакто е във Висшата лига, и първият от май 2015 г. насам.

В добавеното време Габриел Жезус, появил се малко по-рано, заби с глава в близкия ъгъл центриране на Агуеро, но лайнсменът отсъди засадата, за която бе нужна златарска прецизност.

Така, двубоят завърши 0:0. По-рано през сезона Сити победи на „Олд Трафорд” с 2:1 за първенство през септември, а месец по-късно Юнайтед изхвърли местния враг от Купата на лигата след 1:0.