Грешка в края обърка плановете на "Старата госпожа" в Бергамо (ВИДЕО)

Дани Алвеш мислеше, че е спечелил мача за Ювенус, но Лихщайнер и Пянич подариха гол на Аталанта за 2:2

Ювентус направи обрат като гост на Аталанта, но след груба грешка на Щефан Лихщайнер и Миралем Пянич в края изпусна победата за драматично 2:2 в Бергамо на старта на 34-ия кръг в Серия А. Така Аталанта най-после спря негативната серия от 14 поредни загуби срещу „Старата госпожа”.

Ювентус води с 84 точки и има аванс от 9 пред Рома (75), който го чака градско дерби с Лацио в неделя от 13:30. Аталанта е пети с 64 точки, колкото има и Лацио и с пълни сили продължава битката за място в Лига Европа.

Масимилиано Алегри обяви стартовите си 11 още вчера на пресконференцията преди мача и пусна обичайното каре в атака, а Кедира започна до Пянич в центъра, тъй като немският национал е наказан за първия мач с Монако в полуфиналите на Шампионска лига. Джорджо Киелини играеше своя мач №300 в Серия А.

Рафаел Толой накара Буфон да спасява далечен удар в началото, а Игуаин не можа да вложи достатъчно сила във волето си с обръщане в 25-ата минута. Буфон внимаваше и изчисти с крак, след като Киелини не получи фаул за удар на Фройлер срещу него.

Хуан Куадрадо пропусна да даде аванс на „Старата госпожа” след хубаво центриране отляво на Киелини и волето на колумбиеца от чиста позиция мина встрани.

Аталанта успя да поведе с последното докосване на топката за първата част. Киелини блокира Спинацола с фантастичен шпагат, но топката отиде у Алехандро Гомес, който центрира меко на втора греда и там Андреа Конти отблизо порази вратата на Буфон за 1:0.

Ювентус тръгна напред след паузата и изравни бързо с автогол на своя играч Леонардо Спинацола, който играе под наем за Аталанта. Пянич центрира от фаул, Спинацола само подложи глава на втора греда и насочи в собствената мрежа – 1:1 в 50-ата минута.

Буфон изби с усилие бомба на Гомес от голямо разстояние. После съдията Марко Гуида даде дузпа за Ювентус за явна игра с ръка, но отмени решението си по сигнал на допълнителния съдия на аутлинията. Не стана ясно дали бе свирен фаул на Бонучи или засада на намиращия се на втора греда Манджукич.

Бериша изби фалцов удар на Кедира към ъгъла и после пак отказа германеца отблизо. Пянич беше много близо до гола от фаул, но не успя и сантиметри го разделиха от попадение.

Хуан Куадрадо получи жълт картон и беше изнервен. Алегри реагира бързо, пусна Лихщайнер и прати Дани Алвеш по-напред като крило. Веднага тази промяна даде резултат и Дани Алвеш засече на втора греда с глава доброто меко центриране на Пянич и обърна в другия ъгъл за 2:1 в 83-ата минута.

Алегри пусна Бардзали и Лемина в опит да затвори мача, но не бе предвидил едно огромно недоразумение в защита. Лихщайнер нацели Пянич в опит да изчисти в наказателното поле и така изведе Фройлер сам срещу Буфон, който спаси по отличен начин, но не се намери кой да изчисти и Фройлер от втори опит добута зад голлинията за 2:2 и донесе точката на Аталанта.