Лион трябва да почерпи вратаря на Анже (ВИДЕО)

"Хлапетата" биха с 2:1 като гости след комични грешки на защитата и предимно вратаря на домакините

Лион надви Анже с 2:1 като гост в първа среща от 35-ия кръг на Лига 1 и се завърна на 4-то място в класирането.

Серия от нелепи и комични грешки в 17-ата минута доведе до първия гол за „хлапетата”. Валбуена не центрира добре от фаул, после направи втори опит, а защитник на Анже вместо него направи успореден пас пред вратата, но никой от гостите не очакваше това и не последва удар. Домакините така и не изчистиха добре и подариха на другия фланг на Гоналон, чието центриране бе избито от вратаря Летелие със силно боксиране право във Валбуена и от него топката се върна, за да спре в мрежата – 1:0.

Вторият гол за Лион дойде в 41-ата минута и този път подаръкът беше изцяло от вратаря Лателие. Набил Фекир стреля ниско от фаул, но доста слабо в близкия ъгъл и въпреки това стражът се размина с опита за боксиране и боксира към вратата си за 2:0, което дори отне от радостта на голмайстора.

4 минути след почивката Шейк Н’Дойе се извиси и с глава засече центрирането от корнер на Томас Мангани и намали на 2:1.

Четвърт час преди края централният защитник на Анже Матеа Павлович получи директен червен картон и надеждите за поне точка от този мач угаснаха.

Лион е 4-ти с 57 точки, Бордо е пети с 55 и мач по-малко. Анже е 14-и с 39 и спокойно довършва сезона.