Гранада изпадна от Примера след четвърта поредна загуба при Тони Адамс (ВИДЕО)

Английският наставник с нищо не помогна на андалусийци в битката за оцеляване

Гранада официално изпадна от Примера дивисион след четвъртата поредна загуба под ръководството на легендата на Арсенал Тони Адамс. Днес Реал Сосиедад победи Гранада с 2:1 на своя „Аноета” в 35-ия кръг и андалусийците изостават на 10 точки зад Леганес при три кръга до края, което и математически ги праща в Сегунда.

На слънчевия стадион в Сан Себастиан гостите, които бяха в серия от три поредни загуби без отбелязан гол при Тони Адамс, издържаха цяло първо полувреме и рухнаха точно в 45-ата минута. Микел Ойарсабал настигна един пас зад защитата на аутлинията и по елементарен начин през краката на защитник центрира по земя за Карлос Вела, а мексиканецът отблизо нямаше проблем да накаже сънародника си Гийермо Очоа за 1:0.

Някакви надежди за гостите се появиха в средата на втората част, когато те изравниха с първия си гол при новия наставник. Десният бек Димитри Фолкер центрира добре за тарана Адриан Рамос, който скочи високо над защитника пред него и с глава обърна в десния ъгъл – 1:1.

Баските си взеха победата с много красив гол в шест минути преди края на редовното време. Хуанми подхвана атака отляво, Шаби Прието пусна в центъра пред наказателното поле за резервата Серхио Каналес, а бившият играч на Реал Мадрид майсторски копна топката над защитата за Хуанми, който от въздуха засече в левия ъгъл за 2:1.

Реал Сосиедад събра 61 точки и временно поне измести местния противник Атлетик (Билбао) от шестото място. Атлетик е с 59 и мач по-малко.

Гранада остава на предпоследното 19-о място в 20 точки и през следващия сезон ще играе във второто ниво на испанския футбол.