Селтик разби Рейнджърс с 5:1 за втори път този сезон в голямото дерби на Шотландия (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Детелините” постигнаха най-изразителния си успех като гости на вечния съперник

Селтик спечели безапелационно шестото дерби с Рейнджърс през настоящия сезон, след като се наложи с 5:1 като гост на „Айброкс” в първия мач от шампионския поток на шотландския елит.

„Детелините” на Брендън Родржърс триумфираха със същия резултат и в дебютното издание на големия сблъсък, но тогава бяха домакини, а сега не оставиха шансове на големия си съперник и в собствения му дом.

Скот Синклеър откри резултата от дузпа още в седмата минута, а в 18-ата Лей Грифитс покачи с мощен удар за 2:0.

При този резултат дойде и почивката. Малко след нея Калъм Макгрегър оформи класическия аванс на гостите. Това се случи в 52-ата минута, а в 66-ата Дедрик Боята вкара за 4:0.

Почетното попадение на домакините бе дело на Кени Милър и падна в 81-ата минута, ала в 87-ата Микаел Лустиг се разписа за крайното 5:1.

Така Селтик оглави класирането с три точки и вече има 150 успеха в общата статистика на „Old Firm”, при 159 поражения и 98 равенства, след като през настоящата кампания записаха 5 победи и реми срещу Рейнджърс.

Днешният триумф ще влезе в историята като най-изразителен за "детелините" далеч от дома в цялата история на великото съперничество.

Двата клуба обаче вероятно ще понесат сериозни санкции, защото след едно от попаденията на гостите фен на "сините" влезе на терена и потърса саморазправа с футболистите.

Привърженици на гостите пък бяха заснети да правят расистки жестове към състезатели на Рейнджърс.