Борусия с първо реми в Дортмунд за годината, Дармщад отказва да се предаде (ВИДЕО)

Приключи серията от 21 мача на „жълто-черните”, всички резултати и голмайстори от Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) не можа да победи като домакин Кьолн в мач от XXXI кръг на Бундеслигата.

Срещата се игра пред 81 360 и приключи при резултат 0:0, а по този начин спря и серията от 21 шампионатни срещи с отбелязан гол от „жълто-черните”.

В събота те вкараха два пъти топката в мрежата, но попаденията бяха справедливо отменени заради засади.

Още в 15-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг отбеляза, но в тънка засада бе асистентът за попадението Шинджи Кагава.

Секунди след това Фредерик Сьоренсен сгреши в центъра и Марко Ройс опита пас към Обамеянг, но вместо това топката се отби от Невен Суботич и бе на път да влезе в мрежата преди Сьоренсен в последния миг да я изчисти от голлинията и така да поправи грешката си.

В 34-ата минута се стигна до втори отменен гол на домакините, отново заради засада, така че почивката дойде при нулево реми.

То се запази и след нея, въпреки че мачът бе двуостър и всеки от опонентите имаше шанс да вземе пълния комплект точки.

В 92-ата минута резервата на домакините Рафаел Гереро се измъкна зад гърба на защитата и отблизо стреля с глава към далечния ъгъл, но вратарят Тимо Хорн демонстрира изключителна класа, за да парира изстрела на португалеца.

Така в крайна сметка Борусия Дортмунд фиксира първо домакинско реми за календарната година и остана на третото място с 57 точки, като има с две повече от Хофенхайм, който обаче е с мач по-малко.

Междувременно опашкарят Дармщад отказа да се предаде, въпреки само теоретичните си шансове за оцеляване. Тимът записа трети пореден успех след 3:0 вкъщи над Фрайбург и вече има 24 точки, но и единствено математическа възможност да се спаси.