Съндърланд изпадна от Премиършип

"Черните котки" направиха грешна стъпка у дома срещу Борнемут

Съндърланд е първият отбор, който официално напуска Премиършип този сезон. „Черните котки” трябваше задължително да победят у дома Борнемут в двубой от 35-ия кръг, но с гол в 88-ата минута на Джошуа Кинг „Стейдиъм ъф Лайт” помръкна.

Съндърланд е на дъното в таблицата с 21 точки и няма шансове дори и на теория да се спаси в елита.

Борнемут се изкачи с три позиции в класирането и вече е на 10-о място с 41 точки.

Хъл  Сити взе ценна точка при гостуването на Саутхемптън и вече е на три точки от опасната зона. „Тигрите” можеха да си тръгнат с празни ръце от „Сейнт Мери”, след като главният рефер отсъди дузпа за домакините в добавеното време на втората част, но Тадич опропасти шанса за своя тим и не успя да реализира от бялата точка.

При същия резултат завършиха и Стоук Сити и Уест Хем.

Лестър пък прекъсна лошата серия от три поредни мача без победа и се наложи с минималното 1:0 при гостуването на Уест Бромич.

Джейми Варди показа голмайсторските си умения в 43-ата минута на мача и донесе трите точки за „лисиците”.