Барса взе с класика дербито на Каталуния и отново е на върха в Ла Лига (ВИДЕО)

Два гола на Суарес след грешки в защитата и един на Ракитич донесоха успеха за каталунците

Барселона победи с класическото 3:0 Еспаньол в градското дерби от 35-ия кръг на Ла Лига и отново се върна на върха с класирането. Два гола за гостите отеляза Луис Суарес, а между тях Ракитич също записа името си сред голмайсторите.

Първото полувреме неочаквано не донесе много положения пред двете врати, като двата отобра показаха типична предпазлива игра за едно дерби. Хосе Хурадо отправи удар към Тер Щеген в 6-та минута, но следващата по-интересна ситуация дойде чак в 40-та минута, когато Сержи Роберто стреля неточно.

След почивката темпото в играта на двата отбора се покачи и в 50-та минута падна първият гол. Хурадо върна кошмарно топката назад и изведе по чудесен начин Луис Суарес сам срещу Диего Лопес. Уругваецът успя с лек външен фалц да прониже стража на Еспаньол и да изведе каталунците напред.

Малко след час игра Нейма и Ракитич в рамките на една минута отправиха два точни удара, но Диего Лопес успя да улови. След това Хурадо отново стреля от воле, но Тер Щеген спаси уверено.

В 77-та минута Ракитич успя да удвои аванса на гостите, след като Меси проби почти от центъра и намери Ракитич в наказателното поле. Хърватинът успя с не много силен, но точен удар на прати топката в далечния ъгъл и да покачи на 2:0.

Десет минути по-късно отново Суарес се възползва от грешка в отбраната на Еспаньол, след като Мартин не успя да изчисти балонно центриране в наказателното поле и топката се озова в краката на дебнещата деветка на блаугранас, който сам срещу Лопес не сбърка.

Така Барса събра 81 точки - толкова, колкото има и Реал, но мадридчани са с по-лош показател в преките двубои и с мач по-малко. Еспаньол пък остава девети с 50 точки.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)