Итурбе измъкна точката за Торино срещу Самп (ВИДЕО)

"Биковете" завършиха 1:1 при домакинството си на Сампдория

Торино и Сампдория завършиха 1:1 мач от 34-ия кръг от Серия А помежду им. Гостите от Генуа успяха да поведат рано в срещата, но резервата Итурбе спаси точката за "биковете" 12 минути преди края.

Мачът започна по-добре за домакините, но за изненада на всички, в 12-та минута Патрик Шик успя да изведе Сампдория напред. След това моряците успяха да задържат топката умело, но постепенно торинци отново взеха инициативата. В 28-та минута Яко Фалке беше много близо до изравняването, но Пуджиони спаси.

След почивката играта бе доста равностойна до 60-та минута, след като „биковете“ натикаха Самп в половината им. Първо Андреа Белоти не успя да насочи добре топката с глава след корнер, а след това Мануел Итурбе стреля неточно в 74-та.

Все пак четири минути по-късно именно той успя да изравни,след като открадна топката от нищо неподозиращия Бережински и с мощен удар с левия крак направи резултата 1:1.

Taка в своебразно дерби на средата на класирането в Серия А Торино остана 9-ти с 49 точки, а Сампдория е точно зад него с три точки по-малко.