Тотнъм разнебити Арсенал, за първи път от 22 години ще завърши пред тях и остана в борбата за титлата (ВИДЕО)

Деле Али и Хари Кейн попариха Венгер и компания за 146 секунди в последното дерби на "Уайт Харт Лейн"

Тотнъм победи Арсенал с 2:0, като резултатът можеше да бъде далеч по-убедителен. Дербито на Северен Лондон, което бе от програмата на 35-ия кръг на Висшата лига и за последно се проведе на "Уайт Харт Лейн" в този му вид, се игра почти на една врата и само намесите на Петер Чех предотвратиха унижение за Арсен Венгер и компания.

С попадения на Деле Али и Хари Кейн от дузпа в началото на второто полувреме „шпорите” останаха на 4 точки от лидера Челси. И за двата отбора остават по 4 мача, въпреки че „сините” имат наглед по-лека програма. В неделя те победиха 3:0 Евертън като гости.

За първи път от сезон 1994/95 насам (22 години) Тотнъм ще завърши пред Арсенал във Висшата лига.

Тотнъм съвсем спокойно можеше да поведе в 23-ата минута, когато Хари Кейн видя Деле Али на задната греда, но халфът прати встрани от непосредствена близост.

Секунди по-късно Сон Хюн-Мин проби и шутира, топката рикошира и попадна на крака на Кристиан Ериксен, който само трябваше да насочи точно, но ударът облиза напречната греда и излезе в аут.

Ситуациите за Тотнъм продължиха и през второто полувреме. В 48-ата минута тупалка на кениеца Виктор Уаняма под гредата от границата на наказателното поле бе изваден от Петер Чех.

Домакините най-накрая поведоха в 55-ата минута с гол на Деле Али. Кейн, Ериксен и Али изработиха попадението. За Али само остана да вкара след перфектен пас на Ериксен. Чех нямаше как да спаси. Али вкара 21-ия си гол за „шпорите” този сезон.

Две минути по-късно Тотнъм получи право на дузпа за нарушение на Габриел Паулища срещу Кейн. Потърпевшият вкара дузпата в долния ляв ъгъл. Чех не уцели ъгъла, а после, когато осъзна грешката, вече беше твърде късно.

Кейн стана водещият голмайстор за „шпорите” в дербито на Северен Лондон – 6. Двубоят пък вече е най-резултатният в историята на елита (141 попадения).

Тотнъм вкара двата си гола само в рамките на 146 секунди, а Арсенал трябваше да меси планини, за да стори нещо. Срещу тях бе най-добрата защита до момента, допуснала 22 гола в 33 мача.

Жиру можеше да намали в 60-ата минута, но изпусна момента и в крайна сметка отправи слаб удар право в Лорис.

Тотнъм трябваше да получи втора дузпа в 68-ата минута. Кейн претендираше, след като топката отиде в областта на подмишницата на Санчес. В крайна сметка реферите посочиха корнер.

Още една чиста възможност бе пропусната в 77-ата минута. Кейн бе изведен от Уаняма, но Чех скъси дистанцията и блокира.

При последвалия корнер вратарят направи още едно невероятно спасяване, като извади изпод гредата мощен удар на Алдервейрелд.

Така, Тотнъм събра 77 точки и отстъпва с 4 на лидера Челси. Арсенал (60 точки) остава шести и все още има теоретични шансове да догони Манчестър Юнайтед (65), Манчестър Сити (66) и Ливърпул (66). Освен това тимът на Венгер е с мач по-малко.