Интер подари победата на Наполи (ВИДЕО)

Неаполитанците са само на точка от втория Рома

Подарък на защитника на Интер Юто Нагатомо донесе минималната победа 1:0 на Наполи в двубой от 34-ия кръг на италианската Серия А. От грешката на японеца се възползва Хосе Кайехон малко преди почивката. По този начин гостите от Неапол се приближиха само на точка от второто място, даващо право на директно участие в групите на Шампионската лига.

Интер влезе в мача без да познава вкуса на победата от 5 насам. Наполи за последно падна от Реал в Шампионската лига през март. Иначе имаше две равенства и три победи напоследък.

След загубата на Рома в дербито на Вечния град (1:3) по-рано в неделния следобед победата щеше да приближи Наполи на точка от „вълците” и второто им място.

Първият мач на „Сан Паоло” през декември завърши 3:0, но неделните гости спечелиха само един от последните 13 мача на „Джузепе Меаца”, губейки 10.

За първи път от 1933 г. Наполи побеждава и Интер, и Милан на техния стадион в един сезон.

Наполи установи контрол върху играта от самото начало, а „нерадзурите” действаха на контраатака. Неаполитанците нямаха 100-процентови положения, но играеха атрактивно. Прехвърлящ удар на Лоренцо Инсиние не намери целта, а Марек Хамшик пробва с атрактивен летящ плонж над напречната греда.

Най-чистото положение се откри пред Дрис Мертенс след извеждащо подаване на Пьотр Желински, но ъгълът бе прекалено малък и техничният удар на белгиеца се отби от далечния стълб.

Грешка в защитата на Интер позволи на Наполи да се оттегли с гол аванс на почивка. Нагатомо вместо да изчисти в корнер, сервира топката на крака на Хосе Мария Кайехон, който не сбърка от вратарското поле по диагонала. Испанецът отбеляза 11-ия си гол този сезон.

Това е и 4-ият гол на Кайехон в 8 мача срещу Интер – най-доброто му постижение в Италия.

Великолепен удар на неудържимия Инсиние профуча покрай сглобката в началото на второто полувреме, като Наполи продължи да бъде по-дейният отбор.

Самир Ханданович трябваше да се намесва решително в 69-ата минута след триходова комбинация между Мертенс, Гулам и Инсиние, завършила с коварен рикоширал удар.

Най-опасният футболист на домакините – Иван Перишич, можеше да изравни в 71-ата минута, като стреля от воле, но в ръцете на вратаря Пепе Рейна.

До края Интер нямаше идея как да стори нещо и записа втора поредна загуба. Тимът на Стефано Пиоли остана 7-и и по всичко изглежда ще остане без участие в Европа през следващия сезон. Разликата с петия Аталанта четири кръга преди края е 8 точки.

10 0 Сампдория 34
Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати