Литекс вече мисли за Втора лига

Кариана загуби дербито на Северозападната "В" група

Литекс победи Кариана с 2:0 в дербито на Северозападната "В" група.

С успеха си "оранжевите" от Ловеч вече имат четири точки преднина на върха в класирането и мач по-малко от съперника си, с който спорят за първото място.

На Градския стадион в Ловеч пред около 500 зрители домакините имаха териториално превъзходство през първото полувреме, но по-чистите положения създадоха гостите от Ерден.

Още в седмата минута Евгени Йорданов можеше да открие резултата, но ударът му мина над гредата, а в самия край на полувремето отново той пропусна добра възможност за Кариана.

Още от началото на второто полувреме футболистите на Литекс упражниха натиск и в 48-та минута влезлият като резерва Антоний Балъков откри резултата.

При опит за центриране отляво на Балъков топката изненада вратаря Павел Станев и влезе във вратата му за 1:0. След това на три пъти Атанас Курдов имаше добри възможности да увеличи преднината на Литекс, но направи непростими пропуски.

Последните 15 минути гостите се опитаха да стигнат до равенство и организираха няколко бързи атаки, а най-чистото положение пропиля Борис Борисов в 76-та минута. След центриране отдясно той стреля от въздуха, но топката премина покрай гредата.

В 88-та минута Атанас Курдов се измъкна от защитата на Кариана сам срещу вратаря и Станев изби, но при добавката Радослав Байчев се разписа за 2:0.

В даденото от съдията продължение двата отбора си размениха по една голова атака, но Ангел Русев и Атанас Курдов пропиляха тези възможности.

Главният съдия Рюстем Карагарен показа общо осем жълти картона, седем от които за гостите.