Байерн отпразнува титлата с минимален успех над последния, Борусия със спорна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вижте всички резултати от Бундеслигата

Байерн Мюнхен победи с 1:0 Дармщад в първия си домакински мач след завоюваната титла на Германия. Баварците победиха последните в класирането след гол на Хуан Бернат в 18-та минута.

Срещата премина под пълния контрол на домакините и крайният резултат не отговоря на показаното съотношение на силите. До 10-та минута Байерн имаше две 100%-ви положения, а след пропуск на Рафиня в 17-та, минута по-късно Бернат откри. Бекът получи от Франк Рибери в наказателното поле, преодоля технично защитник в синьо и прати топката в мрежата.

До почивката удари на Томас Мюлер и Жером Боатенг бяха спасени от Михаел Есер, а статистиката на полувремето показа, че всички 10 полеви играчи на Байерн са отправили поне един удар към вратата на Дармщад.

Вторите 45 минути не се различиха от първите и баварците продължиха да са доминант на терена. Две минути след подновяването на играта станалият наскоро баща Роберт Левандовски не успя да преодолее стража на съперника, а в 54-та топката излетя встрани след негов удар.

В 86-та минута Дармщад можеше да вгорчи празника на Байерн, след като получи право да изпълни дузпа, но ударът на Хамит Алтинтоп бе спасен от Том Щарк.

В мач по същото време Борусия Дортмунд спечели изключително важен мач срещу Хофенхайм с 2:1 като домакин и успя да изпревари синьо-белите за третото място и директно влизане в Шампионската лига. Около успехът на жълто-черните обаче остана въпросителна, тъй като първият гол в срещата бе от явна засада.

Началото за домакините бе перфектно и още в 4-та минута Марко Ройс откри. Гонзало Кастро не успя да успокои топката след подаване по въздуха, но нахлуващият зад гърба му на скорост Ройс пое кълбото и матира Оливер Бауман. Повторенията обаче показаха, че германецът е била в явна засада в момента, в който съотборникът му докосва топката. Въпреки че футболистите на Хофенхайм протестираха бурно, съдията на предприе мерки и остави гола зачетен.

В 13-та минута домакините получиха и дузпа, но Пиер-Емерик Обамеянг изпрати топката високо над вратата при изпълнението й. След вихреното начало, Хофенхайм успя да вземе инициативата и в 22-та минута Вагнер застраши вратата на домакините, но ударът му бе спасен.

След почивката мачът бе доста равностоен с атака и към двете врати, но головете бяха оставени за накрая. Първо в 82-та минута Обамеянг се реваншира пропуска си от бялата точка по-рано и увеличи преднината на тима си след като удар на Рафаел Герейро се отклони от гредата и нападателят трябваше да бутне топката в мрежата.

Четири минути по-късно Андрей Крамарич отбеляза почетно попадение за Хофе от дузпа, но до частичен обрат не се стигна. Така Борусия вече е трети с 60 точки - две повече от четвъртия Хофенхайм.