Рожденик изведе Наполи до второто място в Италия

Дрис Мертенс блесна с два гола и асистенция за 3:1 над Каляри

Наполи постигна трета поредна победа срещу Каляри, след като спечели с 3:1 у дома първия мач от XXXV кръг на Серия „А”.

С два гола за успеха се отличи Дрис Мертенс, който днес навърши 30 години, а и вече има точно 30 попадения на сметката си този сезон.

Белгиецът отпразнува по най-добрия начин своя рожден ден, след като откри резултата още във втората минута.

В началото на втората част отново Мертенс бе оставен непокрит пред пеналта и с премерен изстрел по земя удвои преднината на своите.

Това се случи в 49-ата минута, а в 64-ата Раул Албиол нацели напречната греда след корнер и  удар с глава.

След последвалия нов ъглов пък Влад Кирикеш не можа да намери целта с шут от непосредствена близост.

Не след дълго логичното се случи и Наполи вкара трети гол. Този път Мертенс се превърна в асистент, извеждайки Лоренцо Инсиние на чиста позиция. Последният се обърна и с прецизен удар в горния ъгъл не остави шансове на вратаря, за да оформи класиката.

Почетното попадение за гостите пък бе дело на резервата Диего Фариас и падна в добавеното време.

След успеха си Наполи събра 77 точки и зае второто място в класирането. Третият Рома има с две по-малко в актива си преди визитата на Милан.

Алваро Мората отново се връща в Ювентус?