Ливърпул не можа да пречупи „светците” на „Анфийлд” (ВИДЕО)

Милнър изпусна дузпа за първи път от 2009 г. насам, Клоп остана без успех срещу Саутхемптън

Ливърпул не съумя да постигне дебютна победа над Саутхемптън под ръководството на Юрген Клоп, след като стигна само до 0:0 на своя „Анфийлд” в мач от XXXVI кръг на английската Висша лига.

Мърсисайдци имаха териториално предимство през целия мач, който на практика се игра само в половината на гостите, но те показаха чудесна организация в отбрана и заслужиха точката.

Домакините дори получиха правото да изпълнят дузпа, но капитанът им Джеймс Милнър пропусна наказателен удар за първи път от 2009 г. насам.

Ливърпул пое инициативата още от началните минути на срещата, но през първото полувреме нанесе само един точен удар, дело на Фелипе Коутиньо, ала Фрейзър Фостър улови безпроблемно.

След паузата натискът на „червените” се засили и в 66-ата минута те получиха дузпа, след като бранител на гостите игра с ръка в наказателното си поле.

След седем точни удара от бялата точка през сезона обаче капитанът на Ливърпул пропусна, тъй като Фостър майсторски спаси с една ръка.

До края домакините опитаха всичко, като Клоп използва и трите си смени, ала момчетата му така и не успяха да стигнат до успеха.

Така те си върнаха третото място, което в събота им бе отнето от Манчестър Сити, тъй като вече имат 70 точки, с една повече от „гражданите”, ала те са и с мач по-малко.

Саутхемптън пък зае десетата позиция с 42 точки от 34 мача.
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини