ЦСКА 1948 излъга Литекс и ще играе за нов трофей

Отборът на Вальо Илиев спечели с 2:1 с полеви играч на вратата в края, среща Черноморец (Б) на финала

ЦСКА 1948 победи Литекс с 2:1 във Враца и се класира на финала за Купата на аматьорската лига. На финала ЦСКА 1948 ще спори за трофея с Черноморец (Балчик), който драматично надви Загорец (Нова Загора) след 2:2 и 13:12 при дузпите.

Литекс започна по-силно днес на „Христо Ботев” във Враца, но бившите елитни играчи Атанас Курдов, Искрен Писаров и Методи Костов не успяха да преодолеят вратаря на ЦСКА 1948 Стоян Деспотов.

Отборът на Валентин Илиев устоя на натиска и нанесе своя удар в 44-ата минута. Тогава Спас Спасов се справи отлично по десния фланг сред оранжевата защита и намери зад защитата Калоян Стефанов, който препарира стража Вълков за 1:0.

Втората част започна с два пропуска на Курдов, които пак бяха наказани с гол във вратата на ловчанлии. Спас Спасов този път получи вляво, елиминира един противник и отбеляза за 2:0.

12 минути преди края бившият нападател на Верея Методи Костов успя да върне един гол, използвайки грешка на защитата на ЦСКА 1948 за 2:1.

В последните минути елитният рефер Ангел Ангелов изгони вратаря на ЦСКА 1948 Стоян Деспотов с втори жълт картон за бавене на време. Полевият играч Атанас Кръстев, който влезе като резерва в 80-ата минута, застана на вратата и успя да не допусне гол.

ЦСКА 1948 устиска крехкия си гол аванс и ще играе финал за Купата на аматьорската лига срещу Черноморец (Балчик).

ЦСКА 1948 – Литекс 2:1
1:0 Калоян Стефанов ‘44
2:0 Спас Спасов ‘54
2:1 Методи Костов ‘78
    Червен картон: Стоян Деспотов ’89 /ЦСКА 1948/

ЦСКА 1948: Деспотов – Митев, Петров (Желязков ’65), Генадиев (Р. Димитров ’52), Младенов, Савов (Кръстев ’80), Джамов, Стефанов (к), Спасов, М. Димитров, Маринов
Треньор: Валентин Илиев

Литекс: Вълков – Кирилов, Генков, Ив. Иванов, Р. Иванов, Ганев, Писаров (Антонов ’63), Димитров, Васев (Балъков ’53), Курдов, Костов
Треньор: Живко Желев

Матай: Червените картони бяха пресилени

Капитанът на ЦСКА смята, че Ботев Пловдив се радват предварително

Керкез: Голяма победа, на нашия стадион ще бъдем много силни

Треньорът на Ботев Пловдив остана много доволен от успеха над ЦСКА за Купата на България

Стамен Белчев притесни феновете: Каранга има неприятна контузия