Атлетико стресна Реал, но не успя да сътвори сензация в реванша (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Дюшекчиите" поведоха с 2:0, но гол на Иско попари надеждата им за обрат

Реал Мадрид отстъпи с 1:2 пред Атлетико Мдрид в полуфинала реванш в Шампионска лига, но с общ резултат 4:2 се класира за финала на турнира, където ще защитава титлата си от миналия сезон срещу италианския гранд Ювентус. „Дюшекчиите” имаха мечтан старт на „Висенте Калдерон” и поведоха с 2:0 до 16-ата минута след попадения на Саул Нигес (12`) и Гризман (16`) от дузпа. Иско обаче помрачи радостта на домакините в 42-ата минута след фамозно изпълнение и асистенция на Бензема. Това е и последен двубой в надпреварата игран на „Висенте Калдерон”, след като Атлетико от следващия сезон ще играе на „Метрополитано”.

Атлетико изоставаше с три гола след първия полуфинал и очаквано домакините се хвърлиха в атака след първия съдийски сигнал, като Гризман пробва да открие резултата ще във втората минута с шут от около 25 метра, но прати високо над вратата, а няколко по-късно удар на Коке принуди стража на „кралския клуб” да избива в корнер.

Залогът в мача и дългата история на съперничество между двата тима доведоха и до множество остри сблъсъци през първите 45 минути, а Джунейт Чакър показа пет жълти картона. В добавеното време Фернандо Торес се сдърпа с Роналдо, но реферът се намеси бързо и спря по-сериозен конфликт между двамата.

Офанзивата на „дюшекчиите” даде резултата в 12-ата минута след изпълнение на корнер. Коке центрира в пеналта на Реал, Роналдо бе надскочен от Саул Нигес, който с глава прати в мрежата за 1:0.

Три по-късно Варан фаулира Торес в наказателното поле и съдията даде дузпа в полза на Атлетико. Гризман изпълни 11-метровия наказателен удар, Кейлор Навас успя да докосне топката, но все пак кълбото влезе в мрежата за втори път.

Реал владееше повече топката, но Атлетико водеше с 2:0 и бе само на попадение от сензацията.

В края на полувремето блестяща изява на Бензема доведе до гол за Реал и помрачи настроението на феновете на „Висенте Калдерон”. В 42-ата минута французинът увлече трима души до аутлинията, успя да ги преодолее с финт и извади към Кроос, той стреля към долния десен ъгъл, но Облак успя да спаси. Последва обаче добавка на Иско от близо 2-3 метра, при която словенецът нямаше шанс да реагира и Реал намали на 1:2, с което върна „дюшекчиите” на изходна точка – трябваха 3 гола за домакините.

И след почивката динамиката се запази в първите минути, като не липсваха ситуации пред двете врати.

В 47-ата Роналдо пробва директен обстрел от фаул, ъгълът бе малък и не изненада Облак, който боксира, три по-късно Гризман стреля над вратата от пряк свободен.

Роналдо можеше да сложи точка на спора след пас на Марсело отляво, но ударът му от границата на вратарското поле нямаше нужната точност и извади в аут.

Данило отигра много слабо в 66-ата и изведе Каарско не стрелкова позиция, но ударът на белгиеца бе в обсега на Навас. Избитата топка попадна в Гамейро, който нанесе удар с глава, но вратарят на Реал отново бе на мястото си и изби.

Центриране на Марсело в 75-ата намери Бензема в пеналта, но късметът изневери на французина и топката мина на сантиметри от целта след удара му с глава.

Анхел Кореа влезе в игра за домакините и раздвижи играта на своя тим, а в 77-ата негов пас намери Гамейро в пеналта, но намеса на Серхио Рамос предотврати трети гол за Атлетико.

Атлетико продължи да търси гола в оставащите минути, но резултатът остана непроменен и Реал се калсира за финала с общ резултат 4:2.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)