Берое игра феърплей – отнесе 3:0 Нафтата и ще срещне Ботев (ВИДЕО)

Пирин срещу Верея в другия полуфинален плейоф за 7-ото място

Берое игра феърплей и победи Нефтохимик с 3:0, което му отреди първото място в група „Б” на „втората осмица”. Съставът, воден от Ферарио Спасов, доминираше през всичките 90 минути на терена, като едва на три пъти беройци допуснаха своите гости пред вратата си, отлично отбранявана в днешния двубой от дебютанта днес Михаил Михайлов, кадър на детско-юношеската школа на клуба. С попадения се отличиха Венцислав Василев, Антон Карачанаков и Асен Георгиев, а в хода на двубоя в игра се включи и друг представител на школата на Берое – 18-годишният Никола Гавов.

Старозагорци имаха шанса да завършат груповата фаза като победители, след като по-рано Пирин загуби 3:4 в Горна Оряховица и разликата остана 2 точки. Берое дори можеше да си избира съперник в полуфиналните плейофи за 7-ото място, даващо право на участие на бараж за Лига Европа. Но игра мъжката и не остави съмнения в желанието си да спечели.

Така се оформиха полуфиналните плейофни двойки. На 15 май Ботев посреща Берое, а ден по-късно играят Пирин и Верея. В баражите за оцеляване Нефтохимик гостува на Монтана на 18 май в първата среща. Другият полуфинален плейоф противопоставя Локомотив (Горна Оряховица) и Славия.

Берое започна много активно и Виле Салмикиви на няколко пъти беше на върха на атаките, но така и не успя да нанесе точен удар. Отлична възможност се откри пред Венци Василев, но бекът изигра ситуацията като защитник, шутирайки силно встрани.

Резултатът бе открит в 29-ата минута. Антон Карачанаков нацели гредата с удар от фаул, топката се върна в пеналта, където Венци Василев посрещна на добавка за 1:0.

Нафтата веднага можеше да върне гола, но младият Михайлов отрази удара на Петков. Друго положение не създаде.

Берое удвои в 38-ата минута. Мапуку намери Цонев, който навлезе в наказателното поле и центрира остро. Карачанаков засече топката от воле на втора греда и я прати в мрежата за 2:0.

Почивката дойде след спасени удари отстрана на вратаря на Нафтата Ивайло Василев срещу Салмикиви и Цонев.

Положенията продължиха и след почивката. Първо Мапуку пропусна сам срещу вратаря, като Иво Василев блокира. После Живко Петков на другата врата опита технично с пета, но Михайлов спаси.

Класиката стана факт в 62-ата минута, когато Асен Георгиев вкара първия си гол за Берое. Карачанаков центрира от корнер. Василев продължи с глава, а Асен Георгиев засече топката от близка дистанция и отбеляза за 3:0.

Илия Миланов остави Нефтохимик с човек по-малко от 78-ата минута, когато си изкара два бързи жълти картона – първият за нарушение, а вторият – за реплика.

Така, Берое завършва като първенец група „Б” с 44 точки, с точка повече от Пирин. Нефтохимик финишира трети с 31 точки, а Локо (ГО) – четвърти с 30.

В полуфиналните плейофи и в двата потока се играе на кръст в два мача на разменено гостуване.

4 Монтана 32 4 3 25 -42 15

Мачът Берое – Нефтохимик стартира в 19:30 ч и по традиция Novsport.com ще проследи срещата на живо посредством чат-коментар на всички интересни моменти

Тържествата за юбилея започнаха с поднасяне на цветя пред паметната плоча на Етър

Бончо Генчев припомни, че "виолетовата" школа е дала на България много големи футболисти

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен