Нищо ново: Камбуров наказа Левски, Локо (Пд) би "сините" (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Смърфовете" победиха Левски

Локомотив (Пд) победи като домакин Левски. В мач от 32 кръг на Първа лига, „смърфовете” се наложиха с 2:1. Голът, който Мартин Камбуров за 1:0, бе негов 186-и в родния елит. По този начин той изпревари на четвъртото място легендата на Локо (Пд) Христо Бонев. Попадението също така бе 15-о за капитана на „смърфовете” срещу Левски, с което категорично се превърна в един от най-големите кошмари в историята на „сините”.

Левски можеше да поведе от съблекалнята. Точно когато изтичаха 60 секунди игра, Нар стреля от дистанция, но Пиргов изби. Топката стигна до Краев, но ударът му чиста позиция отново бе отразен от вратаря на Локомотив. Домакините отговориха с опасен удар на Кики, който бе блокиран от Яблонски. На свой ред гостите стигнаха до опасност, но Котев с решителен шпагат изчисти в корнер изстрел на Сукуна. Локомотив организира отлична контра в 19-ата минута. Ударът на Камбуров обаче бе уловен от Кръстев. Отново капитанът на пловдивчани можеше да се разпише малко по-късно, но бе точен с глава. Той все пак стори това в 32-ата минута. Локомотив организира светкавична контра, след ъглов за Левски. Кики пусна към Бакалов отляво, който пък намери в наказателното поле Камбуров. За опитният реализатор не остана друго освен, освен да прати топката в мрежата за 1:0.

Ключови думи: Левски