ЦСКА измъкна нова късна победа над Черно море в Каварна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Фернандо Каранга се превърна в герой за червените срещу десетима моряци

ЦСКА победи Черно море за четвърти път в четири мача през този сезон. С 1:0 в Каварна „червените” отново постигнаха късен успех, като имаха и числено предимство. Фернандо Каранга материализира по-добрата игра на гостите в 81-ата минута, три минути след втори жълт картон на Стефан Станчев, като „моряците” положиха много усилия в дефанзивен план.

По този начин ЦСКА дръпна с 3 точки пред Левски на второто място, постигайки трета поредна победа. Черно море се смъкна до петото място след 32-ия кръг, като има равни точки с Дунав – по 46.

В началото Фернандо Каранга пробва два удара с глава, но не улучи вратата. После протегна крак при върната във вратарското поле топка, но вратарят Емил Михайлов го изпревари. Прострелно центриране на Рубен Пинто от свободен удар пък не бе засечено в купа от играчи.

Иначе темпото беше спокойно. ЦСКА контролираше играта, а Черно море отправи само един удар към вратата за цяло полувреме.

Най-чистата ситуация за гостите дойде в 36-ата минута, когато Арсенио Нунеш завъртя технично от наказателното поле, но Михайлов извади. При добавката Пинто стреля много лошо.

Три минути по-късно балонен удар с глава на Меркадо кацна на напречната греда, а малко преди почивката шут на Кулма бе блокиран от неговия съотборник Каранга.

След почивката ЦСКА продължи да атакува, а Черно море – да се брани, но качествено. Завидни бяха хладнокръвните действия на моряците в отбрана.

Огромен пропуск направи Каранга с 59-ата минута, а огромно спасяване – Михайлов. Кулма получи по десния фланг и центрира пред вратарското поле, там Цветков се подхлъзна, а Каранга си спря. Ударът на нападателя обаче бе спрян от вратаря Михайлов, който с тяло захлупи топката, сякаш изгради бетон пред вратата си.

Усилията на Черно море в защита им докараха втори жълт картон за бранителя Стефан Станчев, който фаулира надигралия го по фланга Густаво Кулма в 78-ата минута.

Каранга имаше евтини претенции за дузпа в 80-ата минута, когато се строполи при никакъв контакт с Паланков.

После бразилецът стана герой с гол в 81-ата минута, когато с глава засече центриране на Манолев и направи безпомощен Михайлов.

По този начин Каранга вкара 5-ия си гол в 5-ото си участие в плейофната фаза.

В края Черно море натисна в търсене на изравнителен гол. Резервата Пируло хитро отигра единоборство с Недялков на границата на пеналта. Бранителят на ЦСКА спря топката с ръка, като сякаш го стори на линията. Затова реферът показа само картон на Недялков и отсъди фаул, въпреки претенциите на Гонзо и компания за дузпа.

В добавеното време ЦСКА удари и втора греда, като шут на Кубемба бе избит от вратаря в рамката.