Фиорентина натисна спирачките на Лацио и притисна Милан (ВИДЕО)

Виолетовите вече са на шест точки от петото място

Фиорентина победи с 3:2 Лацио при домакинството от 36-ия кръг на Серия А и се изравни по точки с Милан на шестото място в класирането. То ще даде право за влизане в Лига Европа, тъй като Лацио и Ювентус се изправят един срещу друг за Купата на Италия, а двата отбора вече са сигурни за европейските турнири догодина.

Първото полувреме премина много равностойно, но удари на Бернардески и Кхума от състава на домакините и Луис Алберто за Лацио не намериха мрежата на противника. Втората част обаче бе изпълнена с много голове, като те започнаха да падат още в 55-та минута, когато Балде Кейта откри за римския тим.

След това обаче Фио вдигна рязко темпото и в 67-та Кхума изравни, а след тройна смяна в състава на виолетовите паднаха нови два гола. В 73-та Калинич изведе домакините напред, а в 76-та Криситано Ломабрди си отбеляза злощастен автогол.

Лациалите върнаха едно попадение пет минути по-късно чрез Алесандро Мурига, но това се оказа недостатъчно за равенство и така серията от четири мача без поражение за римския тим беше прекъсната.