Милан докопа скъпоценна точка в Бергамо (ВИДЕО)

Аталанта си осигури участие в Лига Европа след 1:1 с "росонерите"

С гол в 88-ата минута на Жерар Деулофеу Милан се докопа до точката в Бергамо срещу силния тим на Аталанта. Двубоят от 36-ия кръг на Серия А завърши 1:1.

Аталанта се нуждаеше от точка, за да си осигури участие в Лига Европа, а победата щеше да им подпечата петата позиция.

Поради факта, че Ювентус и Лацио са финалисти за Купата на Италия, за Милан е важно да е шести, за да играе поне квалификации за Лига Европа. При това положение росонерите имат точка повече от Фиорентина, който по-рано победи 3:2 Лацио, и 4 повече от Интер, който в неделя приема Сасуоло. До края остават два кръга.

Рикардо Монтоливо се завърна в игра за първенство за първи път от октомври насам.

Най-чистото положение преди почивката изтърва топреализаторът на Аталанта Алехандро Гомес, като Джанлуиджи Донарума го разколеба. Секунди по-късно домакините откриха резултата. Шут на Леонардо Спинацола бе париран от вратаря, но топката остана в игра. Андреа Конти добави за 1:0.

Сега Конти е защитникът с най-много голове (8) в топ 5 на европейските лиги през този сезон.

Пашалич можеше да изравни в началото на втората част, но прати в аут центриране отляво на задната греда. На другия фронт Браян Кристанте изпари пръстите на Донарума. Отново Пашалич бе близко, като засече с глава центриране от свободен удар, но прати на сантиметри от гредата.

Положенията продължиха да се редуват. Силен удар на Франк Кеси бе отразен с пръсти от Донарума. Лападула пробва за Милан от движение, но прати право в ръцете на Бериша.

Милан успя да изравни 2 минути преди края, когато Жерар Деулофеу литна защитник и с помощта на рикошет направи безпомощен Бериша.