Ливърпул разгроми Уест Хем на "Лондон Стейдиъм" и влезе в топ 3 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Мърсисайдци" си тръгнаха с трите точки след 4:0 като гости

Ливърпул записа най-изразителната си победа при гостуване на Уест Хем, спечелвайки с 4:0 двубоят от 37-ия кръг на Премиършип. Стъридж откри в 35-ата, а Коутиньо добави още два след почивката. Разгромът бе оформен от Ориги в 76-ата. Успехът изкачи тима на Юрген Клоп на третата позиция в класирането, с точка повече от Манчестър Сити, който обаче има мач по-малко. Победа в следващия кръг ще означава, че "мърсисадци" ще се класират за Шампионска лига в следващия сезон. Уест Хем заема 12-ата позиция в класирането с 42 точки.

Стъридж започна като титуляр от 2 януари насам, след като Роберто Фирмино бе извън състава заради контузия, а Лалана бе избран от Клоп като титуляр на мястото на Лукас Лейва.

Първата сериозна възможност бе на сметката на гостите, след като в 10-ата минута гредата спаси „чуковете”. Коутиньо центрира за  Матип, камерунецът нанесе удар с глава, топката се топна и срещна страничната греда, за късмет на домакините.

Ливърпул бе по-активен в атака и в 35-ата минута „мърсисайдци” откриха резултата. Коутиньо изведе Стъридж зад отбраната на „чуковете”, нападателят преодоля вратаря и прати топката в мрежата за 1:0

В 45-ата минута Ричард Аю направи фрапантен пропуск, който лиши Уест Хем от изравнително попадение. След центриране от корнер нападателят спря на метър-два от целта, но улучи гредата. Топката пак стигна в Аю, но и при втория му опита отново нацели страничния стълб.

„Мърсисайдци” имаха ранен шанс да удвоят след почивката, но в рамките на минута пропуснаха на три пъти. В 47-ата Удар на Ориги бе париран от Адриан, бранител блокира шут на Стъридж, а в края на атаката и Вайналдум не успя да преодолее вратаря на „чуковете”.

Вайналдум в 57-ата стреля силно извън пеналта и разтресе напречната греда, Коутиньо овладя и след слалом между бранителите завърши с диагонален шут за 2:0.

При изпълнение на корнер в полето на гостите в 61-ата Вайналдум удари с ръка Уинстън Рийд, но реферът не отсъди дузпа, въпреки претенциите на домакините. Последва бърза контраатака на Ливърпул, която Коутиньо завърши с второто си попадение и 3:0.

Късметът отново обърна гръб на Ориги, който в 65-ата стреля мощно от сериозна дистанция – и пак гредата спаси домакините. Белгиецът все пак успя да запише името си сред голмайсторите в 76-ата, след пробив на Стъридж по фланга и добавка на Ориги за крайното 4:0.