ЦСКА II победи Ботев (Гълъбово) с дузпа на Милчо Ангелов в края

Гостите от Гълъбово получиха дузпа по-рано в мача, но я изпуснаха

С дузпа в добавеното време ЦСКА II победи с 2:1 Ботев (Гълъбово) и се изкачи над чертата във Втора професионална лига, съобщават „армейците”.

Мачът започна динамично, а първата възможност бе за Тонислав Йорданов, който бе изведен в коридор, но бе изпреварен от вратаря. Младите армейци бяха по-агресивният отбор, а добри възможности се откриха пред Милчо Ангелов и Тонислав Йорданов.

ЦСКА II поведе в 17-ата минута, когато чудесен пробив на Георги Търтов завърши с центриране, което достигна до Румен Руменов и той без да се колебае заби топката в мрежата на гостите.

Две минути по-късно Търтов имаше шанс да се разпише, но ударът му мина на сантиметри от гредата. В 32-ата минута състезателите на Ботев получиха право да изпълнят дузпа за нарушение в наказателното поле. Слави Петров обаче блестящо отрази удара на Кирилов, което бе и втората поредна спасена дузпа на младия вратар в официален мач.

Второто полувреме започна отново с натиск и пропуски на червените, които на няколко пъти като по чудо не вкараха втори гол. Вместо това Емил Иванов изравни при една от редките атаки на гостите в 48-ата минута.

ЦСКА II продължи да търси успеха и в крайна сметка стигна до него. Това се случи в самия край на мача. В 89-ата минута Николай Янков бе фаулиран в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Милчо Ангелов, който не остави никакви шансове на вратаря и донесе заслужени три точки в актива на ЦСКА II.

Следващият мач на втория отбор е на 21 май, а съперник е дубълът на Лудогорец.

ЦСКА II - Ботев (Гълъбово) 2:1

ЦСКА II: 1. Слави Петров, 2. Стойчо Атанасов (Асен Георгиев), 11. Пламен  Гълъбов, 6. Никола Борисов, 4. Ангел Лясков, 8. Никола Колев (Даниел Йорданов), 16. Петър Витанов, 7. Румен Руменов (к), 17. Георги Търтов, 9. Тонислав Йорданов (Николай Янков), 10. Милчо Ангелов
Резерви: 30. Александър Конов, 3. Мартин Симеонов, 18. Добромир Бонев, 19. Петър Петров, 14. Николай Янков, 20. Даниел Йорданов, 5. Асен Георгиев

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили