Рома отложи купона на "Старата госпожа" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Вълците" обърнаха шампиона за 3:1 на "Олимпико" и са само на 4 точки от върха два кръга преди края

Рома направи обрат и победи шампиона Ювентус с 3:1 на „Олимпико”, за да забави поне със седмица тържествата на „бианконерите” с рекордното шесто поредно Скудето. Марио Лемина даде преднина на Юве, но Де Роси изравни набързо, а Ел Шаарави и Наинголан доближиха Рома само на 4 точки зад лидера два кръга преди края.

Ювентус може да стане шампион следващата неделя на своя стадион, ако победи борещия се за оцеляване Кротоне.

Алегри знаеше, че и реми тази вечер прави Ювентус шампион за шеста поредна година и затова даде почивка на редица ключови играчи преди финала за Купата на Италия срещу Лацио в сряда. Кедира и Ругани бяха контузени, но почивка получиха Дибала, Маркизио, Дани Алвеш, Алекс Сандро, Джорджо Киелини и Андреа Бардзали. Миралем Пянич и Мехди Бенатия играеха срещу бившия си клуб, а Рома беше без своя голмайстор Един Джеко, докато легендата Франческо Тоти пак беше на пейката. Преди мача Тоти се срещна с иконата на Юве Алекс Дел Пиеро.

Ювентус днес смени обичайното 4-2-3-1 с 4-3-3 със Стураро, Лемина и Пянич в центъра. Още в седмата минута мощно воле на левия бек Квадво Асамоа срещна лявата греда.

„Старата госпожа” успя да поведе в 21-ата минута, когато Стефано Стураро центрира дълбоко на втора греда, Игуаин се измъкна от засадата и без егоизъм просто заложи успоредно на Лемина, който откри на празна врата отблизо.

Рома обаче изравни много бързо само 4 минути по-късно. Джиджи Буфон спаси чудесно удар с глава на Манолас от упор след корнер, после изби и добавката на Де Роси, но при третия удар на Де Роси вече нямаше как да реагира – 1:1. При гола лошо впечатление направи поведението на Гонсало Игуаин, тъй като той бе точно зад Де Роси, но вместо да опита да избие, предпочете да вдига ръка към страничния съдия за засада, каквато не съществуваше.

Игуаин опита да се реваншира пред другата врата с бомбен шут, но Шчесни изби под гредата. Наинголан центрира идеално за Мохамед Салах, но египтянинът насочи с глава право в Буфон.

Груби влизания и чести нарушения изобилстваха в началото на второто полувреме до 56-ата минута, когато Ювентус сгреши при изнасянето на топката, Наинголан намери Ел Шаарави вляво в наказателното поле и ниският удар на Фараона се отклони от крака на защитник, за да се фалцира покрай Буфон точно в далечния десен ъгъл за 2:1.

Рома успя да нанесе решителен трети удар в 65-ата след двойно подаване на Раджа Наинголан с Мохамед Салах и безпощаден удар на белгиеца в близкия десен ъгъл за 3:1. Така Наинголан направи гол и асистенция в рамките на 9 игрови минути.

Алегри пусна Пауло Дибала, който имаше шанс да се разпише бързо с глава, но пропусна целта с плонж.

Спалети прибра своя отбор в защита с включването на Клемен Грение и Жуан Жезуш.

Леонардо Бонучи направи пропуск с глава на втора греда, а легендата на Рома Франческо Тоти влезе в игра за последните секунди. В тях Шчесни спаси силен шут на Игуаин и Рома забави празненствата на Ювентус с шестото Скудето.