Челси отпразнува титлата с головo шоу (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” биха Уотфорд с 4:3 и изравниха рекорд, макар и с цели 9 промени сред титулярите

Новият английски шампион Челси постигна шеста поредна победа във всички турнири, след като надви с 4:3 у дома Уотфорд в отложен мач от XXVIII кръг на Висшата лига.

Гостите направиха шпалир на „сините”, докато те излизаха на своя „Стамфорд Бридж” за предпоследния си шампионатен двубой и за първи такъв след осигурената в петък титла.

Наставникът на домакините Антонио Конте даде шанс на много младоци и местата си в стартовия състав запазиха само двама от титулярите - Еден Азар и Сесар Аспиликуета, започнали шампионския двубой с Уест Бромич, след който Челси си осигури и на теория първото място в Премиършип.

Възможност за изява получи и напускащия в края на сезона легендарен капитан Джон Тери. Точно той откри резултата след центриране от корнер и удар отблизо, за да ознаменува с гол първия си старт във Висшата лига от септември насам.

Това се случи в 22-та минута, ала в 24-ата именно Тери сгреши при изчистването на една топка и Етиен Капуе я прати в мрежата, за да изравни – 1:1.

После от Челси имаха претенции за дузпа заради нарушение срещу Еден Азар, а в 36-ата минута Сесар Аспиликуета отново даде преднина на тима с първия си гол за сезона, паднал след удар от границата на пеналта – 2:1.

При този резултат дойде и почивката. Малко след нея пък Миши Батшуай (’49), вкарал единствения гол в шампионския мач преди дни, се разписа отново – 3:1.

Уотфорд обаче много бързо намали, тъй като само две минути по-късно Дарил Янмаат вкара за 2:3 след чудесен индивидуален рейд.

В 71-ата минута на терена се появи Стефано Окака, който в 74-ата минута успя да изравни, възползвайки се от центриране на Том Клевърли и объркване в защитата на Челси – 3:3.

Конте отговори на Валтер Мадзари по най-добрия начин и в 79-ата минута пусна в игра Франсеск Фабрегас, а испанският халф вкара победния гол в 88-ата с отличен удар от движение – 4:3.

В края нервите на Себастиан Прьодл не издържаха и той си изкара набързо два жълти картона, за да остави „стършелите” с човек по-малко. Така австриецът ще пропусне последния мач от сезона на Уотфорд, който е в неделя срещу Манчестър Сити.

В същия ден пък Челси приема изпадналия Съндърланд, а след срещата ще получи шампионската си титла.

„Сините” имат шанс да спечелят и още един трофей, защото по-следващата събота ще играят срещу Арсенал във финала на турнира за ФА Къп.

Иначе Челси вече има 90 точки и при успех над "черните котки" ще постави рекорд от 30 победи за един сезон във Висшата лига, докато Уотфорд записа пето поредно поражение и остана на 16-ото място с 40 т. в своя актив.