Локо (Пд) спря победния ход на ЦСКА насред "Армията"(ВИДЕО)

"Армейците" с нулево равенство като домакини

Локомотив (Пд) прекъсна победната серия на ЦСКА, при това насред стадион „Българска армия”. Съперниците не успяха да си отбележат гол, завършвайки 0:0. „Армейците” бяха по-активни през първото полувреме, но куп пропуски ги лишиха от заслужен аванс. През втората част играта бе равностойна, като гостите пропуснах чудесна възможност да грабнат трите точки.

През първото полувреме ЦСКА имаше сериозно предимство при създадените положения, но така и не успя да отбележи гол. „Армейците” създадоха сериозен на брой опасности пред противниковата врата, от които така и не успя да се възползва. От своя страна Локомотив не отправи нито един точен удар. До 10-ата минута Каранга на два пъти засече центрирания в наказателното поле с глава, но и в двата случая не бе точен. След четвърт час игра пък Умарбаев стреля от дистанция, но също не намери целта. Бодуров и отново Каранга с глава не бяха прецизни. Меркадо пък стреля право в ръцете на Пиргов. Кевин Кубемба нанесе удар извън наказателното поле, но и той не бе прецизен. „Смърфовете” отговориха с опасен пробив на Димо Бакалов, завършил с шут покрай вратата. Полувремето завърши с нови два пропуска на ЦСКА – неточни удари на Симао и Десподов.

Втората част започна с отлична възможност за домакините. Озовал се в отлична позиция, обаче Меркадо стреля слабо и право в ръцете на вратаря. Последваха скучновати минути. Преди Локомотив да пропусне да поведе на два пъти. Първо топовен изстрел на Кики от фаул профуча до сглобката. Малко по-късно пък Марчев излезе очи в очи с Китанов, но вратарят отрази удара му. В 64-ата минута ЦСКА пропусна уникална възможност. Кирил Десподов бе изведен от Каранга на почти опразнена врата, около точката за изпълнение на дузпа, но стреля до лявата греда. До края на мача „армейците” натиснаха осезаемо своя съперник. В заключителните минути Десподов с глава стреля от близко разстояние, но слабо и вратарят улови. В последната от 4-те добавени минути на мача, Павел Виданов забави изпълнението на тъч, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"