Девойките до 17 г. победиха Македония с 2:1 в мач от турнира за развитие на УЕФА

Националният отбор на България до 17 години победи Македония с 2:1 в първия с мач от приятелският турнир за развитие на УЕФА, който се провежда от 17-ти до 20-ти май в курортен комплекс "Албена", съобщи пресслужбата на БФС.

България имаше надмощие в първите минути на срещата и през по-голямата част от първото полувреме. Българските крила тормозеха непрестанно защитата на Македония, но неточности в завършващата фаза лишаваха младите "лъвици" от гол. В 12-ата минута Александра Янева, след отличен рейд, намери непокритата Недред Заструг, която от границата на вратарското поле не остави шанс за вратарката на Македония след плътен удар. След гола момичетата на Троян Радулов продължиха да атакуват своите опонентки, но заради много пропуски на Янева, Найденова и Кефалова до ново попадение не се стигна.

Обстановката не се промени и в началото на втората част - българките владееха инициативата и атакуваха, докато противникът им се отбраняваше. Логичното се случи и след непряк свободен удар от границата на вратарското поле Найденова и капитанът Яница Иванова комбинираха добре и последната намери за втори път мрежата зад вратарката на Македония. Вторият гол определено успокои българките, които чувствително намалиха темпото и отстъпиха инициативата на македонките, за което допринесоха и множеството смени извършени от нашия старши треньор. Въпреки, че владееха по-продължително топката, момичетата от западната ни съседка не намираха път към вратата на Димова, а контраатаките на България водеха до нови пропуски. В 56' Македония върна едно попадение чрез Сара Велкова. До края на срещата България изпусна няколко добри положения, но и не остави противника да застраши вратата и се поздрави с победа.

България U17 - Македония U17 2:1
1:0 12' Недред Заструг, 2:0 49' Яница Иванова 2:1 Тамара Янковска
Стартовият състав на България: 12. Виктория Димова, 3. Яница Иванова – к., 4. Венка Драганова, 5. Александра Янева, 6. Силвия Кефалова, 10. Антонина Шопска, 11. Ивана Найденова, 13. Ралица Витекова, 14. Недред Заструг, 18. Габриела найденова, 19. Гергана Илийчева
Резерви: 1. Виктория иванова, 2. Александра Палагачева, 7. Яна Динева, 8. Красимира Велева, 9. Александра Горанова, 15. Наска Бончева, 16. Дженифър радкова, 17. Самира Машор, 20. Мирела Йорданова
Селекционер: Троян Радулов
Стартовият състав на Македония: 1. Цветанква Костадинова, 5. Ана Горгиева, 6. Синдис Положани, 7. Данче Карпузовска, 8. Тамара Янковска, 9. Сара Велкова, 10. Теодора Петровска, 11. Елена Бошковска, 13. Ана Явашева, 15. Елена Панеска, 16. Ивана Николова
Резерви: 12. Ана Апостолова, 2. Тамара Стерьовска, 14. Ивана Ристеска, 17. Габриела Галевска, 18. Андреа Стойчева, 19. Мария Шевалекова, 20. Драгана Яневска
Селекционер: Тосе Начев
Съдия: Димитър Михайлов
БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор