Как ще завърши мачът Лудогорец - Хофенхайм?

18 май 2017 19:24 Пламен Димитров

Нефтохимик гледа спокойно към реванша за оцеляване с Монтана след 3:1 в Ловеч (ВИДЕО)

Официален сайт на Нефтохимик

Нефтохимик победи с 3:1 Монтана като гост в първи бараж за оцеляване в Първа лига. Основна роля за успеха на бургазлии изигра Костадин Хазуров, който отбеляза два гола и асистира за третия. Почетното попадение на домакините пък дойде дълбоко в добавеното време.

Срещата започна прекрасно за Нефтохимик и още в 9-та минута можеше да води, но удар от разстояние на Яни Пехливанов се отби от напречната греда. Шест минути по-късно обаче Костадин Хазуров беше съборен на границата на наказателното поле от вратаря на домакините Корин Брокс и беше отсъдена дузпа за гостите, която беше реализирана именно от Хазуров.

В 21-та минута авансът на Нефтохимик вече беше два гола, след като Хазуров намери с перфкетен фалциран пас Владислав Романов и нападателят предоля излезлия напред Брокс с техничен удар в далечния ъгъл.

Още преди да е изминал и половин час игра бургазлии можеха да водят с класически резултат, но удар на Хазуров беше спасен от вратаря на Монтана, а след това Пехливанов не успя да намери добре топката за добавка.

След почивката двата отбора заиграха равностойно, но в 55-та минута Нефтохимик отново показа по-добра игра. Иван Вълчанов напредна отдясно и намери непокрития Костадин Хазуров, който от около 12 метра нямаше проблем да насочи топката в мрежата за втори път в мача.

В 70-та минута Антъни Иванов стреля опасно извън наказателното поле, но не успя да донесе почетно попадение за Монтана. То дойде чак в 91-та минута, когато Петър Атанасов отбеляза красиво попадение "падащ лист", след като стреля извън наказателното поле, възползвайки се от лошото изчистване на Яни Георгиев при корнер.

Така Нефтохимик гледа спокойно към реванша в понеделник, 22-ри май, и очаква победителя от другата двойка Славия - Локомотив (ГО), за мач, в който ще се реши кой оцелява и кой ще играе бараж срещу отбор от Втора лига.

8. Борислав Дамянов Смяна за състезател влизащ в игра
9. Атанас Илиев Смяна за състезател влизащ в игра Смяна за състезател излизащ от игра

Събития

90+3' Край на мача Край на мача. Нефтохимик победи с 3:1 като гост Монтана в първата им среща в плейофа за оцеляване
90+1' Гол ГОЛ за Монтана! Петър Атанасов отбелязва почетен гол, след като прати топката с падащ лист във вратата, тъй като Янко Георгиев не успя да боксира топката добре при корнер
84' Смяна за състезател влизащ в игра Живко Петков влиза за последните няколко минути
84' Смяна за състезател излизащ от игра Героят днес Костадин Хазуров е последната смяна на Христо Янев
81' Жълт картон Йордан Йорданов е предупреден официално заради груба игра
79' Смяна за състезател влизащ в игра Борислав Дамянов го заменя
79' Смяна за състезател излизащ от игра Атанас Илиев е заменен, очевидно заради контузия
74' Смяна за състезател влизащ в игра Мариян Огнянов получава шанс за изява
74' Смяна за състезател излизащ от игра Яни Пехливанов напуска терена
70' Удар Опасен удар на Антони Иванов, но топката лети встрани
61' Смяна за състезател влизащ в игра Виктор Хомей има на разположение 30 минути
61' Смяна за състезател излизащ от игра Велков напуска терена
59' Жълт картон Костадин Велков получава жълт картон
55' Гол 3:0 за Нефтохимик! Костадин Хазуров отбелязва втори гол в срещата, след като получи от Иван Вълчанов и оставен свободен, нападателят стреля точно в долния десен ъгъл на Брокс.
51' Смяна за състезател влизащ в игра Даниел Гаджев ще доиграе срещата на негово място
51' Смяна за състезател излизащ от игра Даниел Генов също напуска
51' Смяна за състезател влизащ в игра Атанас Илиев влиза на негово място
51' Смяна за състезател излизащ от игра Саер Сене напуска терена
50' Жълт картон Антони Иванов получава жълт картон
46' Начало на мача Начало на второто полувреме на срещата
45+1' Край на мача Край на първата част
45' Една минута добавено време на първата част
35' Bнимание Страхотен удар от дистанция на Петър Атанасов, но параболичния му изстрел каца от горната страна на мрежата
28' Bнимание Страхотен шанс за Нефотохимик, но удар на Хазуров бе спасен от Брокс, а след това добавка на Пехливанов се оказа несполучлива
27' Жълт картон Бирахим Сар също получава жълт картон
25' Жълт картон Даниел Генов е санкциониран заради опит за симулация
21' Гол ГОООЛ за Нефтохимик! Бързо 2:0, след като Владислав Романов получи топката от Хазуров след прекрасно подаване с външната част на крака и нападателят успя с премерен прехвърлящ удар да вкара
18' Жълт картон Галин Иванов е първият футболист на гостите с жълт картон
16' Гол от дузпа ГООООЛ за Нефтохимик! Костадин Хазуров открива резултата, след като успява да намери перфектно долния десен ъгъл на вратата!
15' Жълт картон Брокс получава официално предупреждение за нарушението си
15' Bнимание Дузпа за Нефтохимик! Хазуров се озова сам срещу вратаря, но Корин Брокс го спъна при опита за заобикаляне!
9' Греда Греда на Яни Пехливанов! Футболистът на Нефотохимик стреля от около 20 метра, но топката се отби от напречния стълб на Монтана!
3' Удар Шут на Йордан Йорданов от пряк-свободен удар, но топката лети високо
1' Начало на мача Начало на срещата в Ловеч