Ще стане ли Гришо №1 в тениса?

18 май 2017 21:37 Пламен Димитров

Славия не остави шансове на Локо ГО след класически успех (ВИДЕО)

Славия победи с категоричното 3:0 Локомотив ГО в първия мач помежду им от баражите за оцеляване в Първа професионална лига. Столичани направиха перфектно посрещане на новия старши-треньор Златомир Загорчич и при дебюта си, той почти сигурно гарантира мач за оставане в елита на България.

Началото на срещата беше доста мудно и нищо не предвещаваше интересния двубой занапред. Чак в 20-та минута дойде първият по-опасен удар към  една от двете врати, след като Стефан Велев стреля мощно, но топката премина на сантиметри от гредата на домакините.

В самия край на полувремето обаче резултатът беше открит. Стефан Цанков получи топката отляво и центрира пред вратаря, където Ивайло Димитров засече с глава.

След почивката белите продължиха с по-добрата си игра, като в 49-та Димитров можеше да вкара втори гол, но ударът му беше изчистен малко преди голлинията от Кавдански. Девет минути по-късно обаче Сердер Сердеров отбеляза зрелищен втори гол. Халфът на Славия намери топката без подготовка и с мощен удар от около 15 метра заби кълбото в долния десен ъгъл на Банков.

В 62-та минута резултатът стана класически, след като Ивайло Димитров беше намерен с хубав пас зад гърба на защитата и с премерен удар по земя отбеляза за втори път в мача. В следващите минути Златомир Загорчич пусна офанзивни футболисти, за да може да победи още по-категорично, но планът му не се осъществи. Въпреки това, Славия може спокойно да очаква втория мач, след като има ценни три гола на чужд терен.

Реваншът е в понеделник, 22 май, от 20:00 на Националния стадион „Васил Левски”. Победителят от тази двойка ще играе в два мача срещу победителя от баража Монтана – Нефтохимик и който спечели се спасява, а загубилият отива на директен бараж срещу третия от Втора лига за място в елита. Загубилият ще играе пак срещу загубилия от Монтана – Нефтохимик и губещият изпада, а победителят отива на директен бараж срещу втория от Втора лига.

Събития

90+3' Край на мача Край на срещата. Славия победи с класическото 3:0 Локомотив ГО
90+2' Жълт картон Петко Христов получава жълт картон
90' Удар Страхотна възможност пред Кавдански, който получи топката на чиста позиция, но ударът му с глава бе слаб и Петков спаси
84' Bнимание Удар на Фиданин от въздуха след корнер, но топката е спряна от защитата на Славия
83' Жълт картон Стефан Велев с жълт картон заради нарушение в половината на Славия
80' Смяна за състезател влизащ в игра Китан Василев влиза на терена вместо него
80' Смяна за състезател излизащ от игра Сердер Сердеров е последната смяна в състава на Славия
79' Жълт картон Юлис Ндонг става третият футболист на Локомотив ГО с жълт картон
76' Смяна за състезател влизащ в игра Бедри Рюстемов с 15 минути на разположение
76' Смяна за състезател излизащ от игра Бен Отман е последната смяна в състава на Локомотив ГО
71' Смяна за състезател влизащ в игра Калоян Кръстев на негово място
71' Смяна за състезател излизащ от игра Божидар Васев е заменен от Загорчич
66' Смяна за състезател влизащ в игра Любомир Генчев ще помага на своите съотборници до края на мача
66' Смяна за състезател излизащ от игра Кифуети напуска игра
62' Гол Трети гол за Славия! Ивайло Димитров излезе сам срещу Банков след хубав пас зад гърба на защиата и с удар между краката го преодоля за трети път в мача!
60' Смяна за състезател влизащ в игра Георги Йомов влиза на негово място
60' Смяна за състезател излизащ от игра Иван Минчев напуска терена
58' Гол ГОООЛ за Славия! Сердер Сердеров отбелязва страхотен гол, след като без подготовка стреля мощно в долния десен ъгъл на Банков, покачвайки преднината на столичани до 2:0
49' Bнимание Ивайло Димитров с възможност да вкара втори гол, но ударът му е изчистен от голлинията от Кавдански
46' Начало на мача Започва второто полувреме в Горна Оряховица
45+1' Жълт картон Николай Христов получава жълт картон
45' Край на мача Край на първото полувреме, Славия води с 1:0 срещу Локомотив ГО
45' Гол ГООООЛ за СЛАВИЯ! Белите откриват чрез Ивайло Димитров, който засече точно преди малкия пеналт с глава центрирането на Стефан Цонков отляво
38' Жълт картон Божидар Васев също е предупреден официално
34' Жълт картон Ндонгала поолучава първия жълт картон в срещата
29' Поредици от грешки в средата на терена в последните минути
20' Bнимание Опасен удар на Стефан Велев още веднъж, но мощният му шут минава много малко встрани
8' Засада Засада на Сердер Сердеров и голът, който отбеляза е отменен
5' Удар Хубав удар на Велев, но Банков избива в корнер
1' Начало на мача Начало на срещата