Кой ще спечели Шампионската лига?

18 май 2017 23:48 Венцислав Филипов

Тотнъм хвана "лисиците" в зловещия капан на Кейн и Сон за 6:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Reuters

Хари Кейн наниза цели четири гола, а вицешампионът на Англия Тотнъм унищожи миналогодишния шампион Лестър с 6:1 под дъжда насред неговия „Кинг Пауър” в предпоследния 37-и кръг на Висшата лига. Хьон мин Сон вкара другите два гола за безпощадните „шпори”.

Мачът се оказа много ползотворен за Хари Кейн в личен план, защото той отбеляза 4-ия си хеттрик през сезона и поведе еднолично в голмайсторската листа с 26 гола през кампанията пред Ромелу Лукаку (Евертън), който има 24.

Началото беше динамично и Чилуел изби от крака на Хьон мин Сон, а Уго Лорис успя майсторски не само да парира, но и да лови мощен шут на Варди отдясно след солов рейд на Марез и пас в коридор.

Сон направи нов пропуск, но в 25-ата минута Алдервайрелд пусна по десния фланг за корееца, който върна леко пред вратата за Хари Кейн, който с едно докосване обърна долу в левия ъгъл за 1:0.

Лестър имаше претенции за дузпа в 29-ата минута, когато Алдервайрелд блъсна Варди в наказателното поле като последен в защита, но съдията реши, че няма основания за 11-метров удар.

Вместо това Деле Али копна елегантно над защитата в 36-ата минута и Хьон мин Сон се завъртя, за да намери с воле от въздуха пак левия ъгъл за 2:0.

„Лисиците” натиснаха в началото на втората част с изстрели на Банелуан, Амарти и Марез. Атаките  на домакините се отплатиха в 59-ата минута, когато Варди бе изведен в положение на засада, но такава не бе вдигната, Лорис излезе далеч напред, но не се намери кой да изчисти и при продължението на атаката без вратар Бен Чилуел върна един гол за 1:2.

Ако в този момент някой си е мислел, че Лестър дава начало на обрат, много се беше заблудил.

4 минути по-късно Алдервайрелд центрира меко отдясно на втора греда, където Ванияма игра с глава и лек рикошет прати топката точно на главата на Хари Кейн, който лесно направи 3:0 от няколко метра.

Каспер Шмайхел извади топката за четвърти път от мрежата си в 71-ата минута след пас на Кейн към Сон и прецизен шут на корееца в долния десен ъгъл.

Хари Кейн усети, че Лестър свали гарда и видя своята възможност да се откъсне в битката за приза за голмайстор №1. Филип Лесняк записа първа асистенция в английския елит в 88-ата минута, а Хари Кейн вкара след неговия пас през краката на Дани Симпсън – 5:1 и хеттрик №4 този сезон за Кейн.

В добавеното време Хари Кейн сам подхвана атака от центъра, получи пас от Бен Дейвис и отново намери долния ляв ъгъл за 6:1.

Гол на резервата Винсент Янсен пък беше отменен заради засада.

Тотнъм е втори с 83 точки, докато Лестър остава 11-и с 43. В  неделя Тотнъм гостува на Хъл Сити в последния кръг, а Лестър е домакин на Борнемут с шанс да се реваншира пред своите фенове.