Кой ще спечели Купата на България?

19 май 2017 15:19

Юношите на Лудогорец изпуснаха Ботев (Пд) след 4 греди и 3:3

Лудогорец U19 изпусна своите гости от Ботев  (Пловдив) в мач, в който “орлите“ имаха тотално преимущество на терена, удариха 4 греди и изпуснаха още един куп положения, за да се стигне до крайното 3:3.

Двубоят бе от XXIX кръг на първенството на Елитната юношеска група до 19 години.

През първото полувреме закономерно момчетата на Юри Васев нямаха проблеми и поведоха с 2:0, след попадения на Мартин Милков и Мехмед в 40-тата и 45-тата минута.

В 57-мата минута на второто полувреме Иван Великов си отбеляза автогол и гостите намалиха резултата. В 70-тата минута отново Мартин Милков даде преднина от 2 гола  на разградчани. В края на мача, след щастлив далечен удар на пловдивчани и индивидуална грешка в отбраната  на Лудогорец се гостите изравниха резултата и си тръгнаха с точка.

„Такива мачове се случват много рядко. Играхме добре, създадохме много положения, ударихме 4 греди и накрая вместо да победим със 7-8 гола, се наложи да преглътнем равенство. Но това е футболът. Убеден съм, че наесен ще изглеждаме далеч по-добре, въпреки че и през тази кампания нито един отбор не ни надигра“, коментира Юри Васев.

Срещу Ботев (Пловдив) Лудогорец U19 игра в състав: Иван Атанасов, Венцислав Славов, Иван Великов, Димитър Илиев, Лъчезар Ковачев, Ерол Дост, Цветослав Петров /к/,  Тони Иванов, Мартин Милков, Андреан Димитров,  Мехмед Мехмед (Мирослав Георгиев, Георги Бабалиев, Ангел Дойчинов).