Белия: Вече мислим само за финала

Ботев вече мисли за финала с Лудогорец

Ботев елиминира Берое по пътя към Лига Европа. "Канарчетата" загубиха визитата си в Стара Загора с 1:2, но след победа с 3:0 в първия мач, продължават напред.

"В турнирните двубои е важен крайният резултат. Колебливото първо полувреме го отдавам на успокоението от резултата в първия мач. Не започнахме добре срещата. Направихме нужните корекции на полувремето и през втората част нещата се нормализираха. Мисля, че заслужено продължаваме.

Очаквахме такова начало от Берое. Във футбола няма невъзможни неща. Те направиха всичко възможно да се върнат в играта. С играта си през второто полувреме, обаче си решихме нещата.

Нямало е паника в защитата ни. Берое ни атакува с директни топки. Играеха с доста атакуваща система. Ние го очаквахме. Бяхме предупредили състезателите. Берое имаше ситуации, които не трябва да се допускат пред нашата врата. Предполагахме, че Берое ще направи промяна в схемата на игра. Играта с трима в защита пък освободи пространства за нас и имахме добри положения. Когато те пресират дълбоко е трудно да изнесеш топката. Те пресираха дълбоко със 7-8 човека. Изпитвахме трудности, но не се е стигнало до фатални неща.

С една смяна на полувремето направихме необходимите корекции. Влезе Омар Косоко, който се включи по най-добрия начин. Задържа топката, а и сам си създаде ситуации.

Още от днес започваме да мислим за финала, който ни предстои в сряда. Изцяло сме концентрирани върху този мач. Сега е много важно да възстановим състезателите, при които най-вероятно е натрупана умора. Сигурен съм, че футболистите ще бъдат максимално мотивирани. Ще трябва да положим доста труд. Играем срещу сериозен съперник. Трябва ни доста труд, доста дисциплина и доста концентрация”, коментира след срещата наставникът на Ботев (Пд) Николай Киров, Той допълни, че смяната на Виана е била продиктувана от здравословен проблем.

Новият нападател на "канарчетата" е ентусиазиран от трансфера си

Ботев (Пловдив) си хареса нападател от Люксембург (видео)

Оеге-Зице ван Линген направи фурор още в квалификациите на Лигата на конференциите с 4 гола в 4 мача

Душан Керкез: Хубаво е да завършим годината с победа