Как ще завърши мачът Лудогорец - Хофенхайм?

19 май 2017 23:25 Мартин Огнянов

Испания сломи Англия с дузпи и гол в 96-ата минута, за да стане европейски шампион

EPA

Испания е новият европейски шампион по футбол до 17 години след много драматична победа с дузпи над Англия на финала тази вечер. Испанците изоставаха на два пъти в мача, но изравниха в шестата минута на 4-минутното продължение за 2:2, за да докарат мача до дузпи, в които спечелиха с 4:1.

Калъм Хъдсън-Одой отбеляза в горния десен ъгъл след рикошет в испански защитник през първата част, но преди почивката Матеу Мори изравни след прекрасна комбинация и гол на десния бек под гредата от фронтална позиция.

Фил Фоден пак даде аванс на „Трите лъва” в 57-ата минута с прецизен шут извън наказателното поле през двама съперници, който спря в долния десен ъгъл.

Продължението на мача беше 4 минути, но заради забавяния съдията остави корнер на „Ла Фурия” в 96-ата минута и с глава последната резерва на Испания Начо Диас вкара през ръцете на английския страж за 2:2 и дойдоха дузпи.

Те се изпълняваха по новата схема, подобно на тениса /единият отбор започва с една дузпа, а после всеки отбор бие по две една след друга/. Англичаните изпуснаха две дузпи една след друга, докато след тях Испания вкара и двете си дузпи и стана европейски шампион с 4:1 при 11-метровите удари.