Мугуруса би Уилямс и е на полуфинал в Рим

За място на финала 23-годишната испанка ще срещне украинката Елина Свитолина

Испанката Гарбине Мугуруса се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Рим с награден фонд над 3 милиона долара.

23-годишната Мугуруса, която е поставена под номер 3 в схемата, победи с 6:2, 3:6, 6:2 американката Винъс Уилямс.

Срещата продължи час и 46 минути, а Мугуруса не показа големи колебания в играта си. Испанката взе лесно първия сет, след като направи два бързи пробива за 4:0.

Във втория сет Винъс Уилямс коригира сервиса си и издебна удобен момент в шестия гейм, за да направи пробив, с което съумя да изравни сетовете на 1:1.

В третата решителна част американката осъществи моментален пробив за 1:0 гейма, но отговорът на Мугуруса бе много силен и на свой ред родената в Каракас тенисистка спечели 4 последователния гейма, а с тях и мача.

За място на финала Мугуруса ще срещне украинката Елина Свитолина.