Елица Костова отпадна в Страсбург

Българката не успя да се класира за основната схема на турнира

Българката Елица Костова не успя да се класира за основната схема на турнира по тенис в Страсбург с награден фонд 226 750 долара.

Във втория кръг на квалификациите Костова, която е номер 150 в световната ранглиста, отстъпи с 3:6, 4:6 на Вера Лапко от Беларус.

Срещата продължи точно 80 минути, а 27-годишната българка бе догонваща в резултата почти през цялото време. Лапко постигна решителен пробив в шестия гейм на първия сет и поведе с 3:1 във втория.

Костова успя да изравни за 3:3, но пробив в деветия гейм позволи на тенисистката от Беларус да сервира за мача и тя стигна до крайния успех.

С победата си в първия кръг на квалификациите Елица си осигури 12 точки за световната ранглиста.

Феновете за Димитров срещу Алкарас: Все едно гледахме Федерер от най-добрите му години