Верея спря полета на "орлетата" към Европа (ВИДЕО)

Старозагорци отстраниха Пирин и ще играят с Ботев за 7-ото място

Верея елиминира Пирин (Благоевград) в бараж за 7-о място, което дава право на директен сблъсък за участие в Лига Европа. В откровено скучен двубой, без много интересни ситуации, старозагорци победиха у дома „орлетата” с 1:0. Така, след 1:1 в първия мач, те продължават напред. На финалния бараж възпитаниците на Александър Томаш ще се изправят срещу Ботев (Пд). Такъв мач обаче може и да няма, ако „канарчетата” спечелят Купата на България. Тогава Верея директно ще играе срещу третия в класирането на първата шестица, който за момента е Левски.

Първото полувреме бе изключително скучно, без никакви сериозни заплахи и за двамата вратари. В началните минути неразбирателство между Ничев и Макенджиев можеше дабъде фатално за Пирин, но всичко се размина с рикошет от крака на Андонов – в аут. Последва размяна на по един далечен удар в рамките на 60 секунди. Първо този на Калоянов бе избит от Макенджиев, а след това на Костов бе отразен от Колев. Изстрел на Андонов от дистанция пък премина до дясната греда. Минутка преди края на полувремето Верея поведе с изключително красив , Керкар центрира отляво, Калоянов обърна глезена и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

5 минути след подновяването на играта, Пирин пропусна отлична възможност да изравни. Костов излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе избит. Топката стигна до Даниел Младенов, който с прехвърлящ удар я насочи към мрежата, но Ангелов изчисти от голлинията. Изстрел от фаул на Андонов пък премина малко над вратата. До края на мача на терена се настани пълна скука. Верея се поприбраха, с основна цел да не допуснат гол. Пирин пък опита да натисне, но не особено сполучливо. В 77-ата минута Рос Дженкинс се озова на изгодна позиция, но стреля над вратата. Домовчийски пробва да удвои аванса на своя отбор от фаул, но ударът му мина над вратата.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)