Рома все пак остави съдбата на Скудетото в ръцете на Юве след голова фиеста с Киево (ВИДЕО)

"Римските вълци" победиха с 5:3 при визитата си във Верона

Рома победи Киево с 3:5 като гост на "Стадио Марк Антонио Бентегоди" в мач от предпоследния 37-и кръг в Серия А и остави математическите си шансове за титлата живи поне до утре, когато се очаква Ювентус официално да стане отново шампион на Италия. Трите точки за „римските вълци“, всъщност, са по-ценни в битката им за второто място, където се борят с Наполи.

Срещата започна много добре за Рома и гостите показаха далеч по-стойностна игра, но в 15-та минута се оказаха губещи. Лукас Кастро беше точен, след като защитата на гостите не успя да изчисти добре центриране и изведе Киево напред.

В 28-та Ел Шарауи изравни, след като при игра с глава в центъра на терена, топката се оказа извеждаща и, след като преодоля вратаря, успя да прати кълбото в опразнената мрежа. В 37-та минута, обаче, Рома отново се оказа догонващ. Роберто Инглезе получи перфектно центриране отляво и от границата на малкия пеналт не остави шансове на Шчезни.

Само четири минути по-късно Салах успя отново да върне равенството, след като получи отдясно, влезе в наказателното поле и с хубав диагонален удар отбеляза за 2:2.

Доминацията на Рома продължи и след почивката и в 58-та гостите за пръв път поведоха с втори гол на Ел Шарауи. Италианецът получи превъзходно извеждащо подаване от Строотман, с което цялата защита на Киево беше матирана и сам срещу вратаря Фараона не сбърка.

В 77-та минута Салах също оформи дубъл с хубав удар от границата на наказателното поле, с което даде солиден аванс на своя тим. Шест минути по-късно Един Джеко също записа името си сред голмайсторите, а в 86-та Роберто Инглезе сложи точка на головата фиеста във Верона.

Така Рома вече е на 4 точки пред Наполи, а неаполитанците излизат срещу Фиорентина по-късно вечерта.