Наполи още държи Рома на точка дистанция (ВИДЕО)

Пертонопеите победиха с 4:1 Фиорентина и още имат шанс за второто място

Наполи победи с 4:1 Фиорентина като домакин в мач от предпоследния 37-ми кръг на Серия А. Неаполитанците бяха по-добрият отбор на терена през по-голямата част от срещата и със спечелените три точки оставиха развръзката за второто място в Калчото за последния кръг.

Наполи започна по прекрасен начин мача и още в 8-та минута Калуди Кулибали откри. След като натискът на домакините продължи, в 36-та минута Инсине удвои аванса им.

След почивката Фиорентина показа малко по-добро лице, но до сериозни опасности пред Рейна не се стигаше. Напротив, в 57-та минута Дрис Мертенс офороми класическа преднина за неаполитанците. Три минути по-късно обаче Йосип Иличич успя да отбележи почетното попадение за Виола.

В 64-та пък отново Мертенс върна преднината от три гола. До края на срещата Фиорентина беше по-добрият отбор на терена, но до нов гол не се стигна. Така Наполи събра 83 точки и отново е на точка зад Рома в бобрата за второ място.