Севиля заби пет гола на Осасуна в мач за престиж

Андалусииците остават четвърти и ще се борят за влизане в групите на ШЛ

Севиля победи с категоричното 5:0 Осасуна в мач без значение и за двата отбора в последния 38-и кръг на Испанската Примера дивисион.

Севиля започна головата си серия в мача ощев 10-та минута, когато Витоло отбеляза след добавка на избита от стража топка. Десет минути по-късно Франко Васкес удвои, след като засече центриране по земя отляво.

Още преди почивката севилци водеха с класически резултат, тъй като в 35-та минута Стеван Йоветич отбеляза зтелищен гол, след като първо се измъкна от защитник, а след това от дъгата едва не скъса мрежата с мощен шут, озовал се под напречната греда.

Точно след час игра Франко Васкес отбеляза втория си гол в мача, след като бе немерен с перфектно центриране на делчна греда и засече топката във вратата. Крайният резултат беше оформен от Витоло десет минути преди края. Нападателят беше изведен перфектно, напредна в наказателното поле, елиминира защитник и вратаря на гостите и на празна врата реализира.

Така Севиля събра 72 точки и остава на четвъртото място в Ла Лига, което ги извежда до плейофи за влизане в групите на Шампионската лига.

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)